UFC 198 :„Shogun” Rua po wycofaniu się z walki z Rashadem Evansem zawalczy z Coreyem Andersonem na gali w Kurtybie

autor:
16 Marzec 2016
UFC 198 :„Shogun” Rua po wycofaniu się z walki z Rashadem Evansem zawalczy z Coreyem Andersonem na gali w Kurtybie

rua vs anderson

UFC powoli zapełnia kartę walk majowej gali UFC 198. Na gali w Brazylii zobaczymy świetnie zapowiadające się starcie w wadze półciężkiej. Naprzeciw siebie staną były mistrz UFC Mauricio „Shogun” Rua z pogromcą Jana Błachowicza, Coreyem Andersonem. Do pojedynku dojdzie 14 maja na mogącym pomieścić 40 tysięcy widzów stadionie w Kurytybie.

„Shogun” Rua (MMA 23-10) kilka dni temu wycofał się ze starcia z Rashadem Evansem na gali UFC on FOX 19. Teraz wydaje się, że uraz nie jest na tyle poważny i włodarze postanowili wykorzystać jego potencjał marketingowy umieszczając go na jednej z brazylijskich gal. W ostatnim występie na UFC 190, gdzie pokonał Antonio Rogerio Nogueirę. Zwycięstwo nad „LilNogiem” doprowadziło do przerwania passy porażek. Wcześniej przegrywał przed czasem z Danem Hendersonem oraz Ovincem St. Preuxem.

Corey Anderson jest jedną z największych niespodzianek w wadze półciężkiej UFC. Jak na razie stoczył sześć walk dla największej organizacji na świecie, z czego tylko raz opuszczał oktagon jako pokonany. W ostatnim pojedynku wypunktował mocnego Toma Lawlora. Biorąc pod uwagę, że w zawodowym MMA Anderson zadebiutował raptem 3 lata temu, to jeśli jego kariera będzie rozwijała się w takim tempie to za kilka lat być może uda mu się zawalczyć o pas w wadze półciężkiej.

Komentarze