UFC 198 :„Shogun” Rua po wycofaniu się z walki z Rashadem Evansem zawalczy z Coreyem Andersonem na gali w Kurtybie

autor:
16 Marzec 2016
UFC 198 :„Shogun” Rua po wycofaniu się z walki z Rashadem Evansem zawalczy z Coreyem Andersonem na gali w Kurtybie

rua vs anderson

UFC powoli zapełnia kartę walk majowej gali UFC 198. Na gali w Brazylii zobaczymy świetnie zapowiadające się starcie w wadze półciężkiej. Naprzeciw siebie staną były mistrz UFC Mauricio „Shogun” Rua z pogromcą Jana Błachowicza, Coreyem Andersonem. Do pojedynku dojdzie 14 maja na mogącym pomieścić 40 tysięcy widzów stadionie w Kurytybie.

„Shogun” Rua (MMA 23-10) kilka dni temu wycofał się ze starcia z Rashadem Evansem na gali UFC on FOX 19. Teraz wydaje się, że uraz nie jest na tyle poważny i włodarze postanowili wykorzystać jego potencjał marketingowy umieszczając go na jednej z brazylijskich gal. W ostatnim występie na UFC 190, gdzie pokonał Antonio Rogerio Nogueirę. Zwycięstwo nad „LilNogiem” doprowadziło do przerwania passy porażek. Wcześniej przegrywał przed czasem z Danem Hendersonem oraz Ovincem St. Preuxem.

Corey Anderson jest jedną z największych niespodzianek w wadze półciężkiej UFC. Jak na razie stoczył sześć walk dla największej organizacji na świecie, z czego tylko raz opuszczał oktagon jako pokonany. W ostatnim pojedynku wypunktował mocnego Toma Lawlora. Biorąc pod uwagę, że w zawodowym MMA Anderson zadebiutował raptem 3 lata temu, to jeśli jego kariera będzie rozwijała się w takim tempie to za kilka lat być może uda mu się zawalczyć o pas w wadze półciężkiej.

Komentarze

 • Ciekawe dlaczego nie ma tam Andersona Silvy, skoro chciał walczyć na tej gali.

 • Eksporter Zla

  ehh, szkoda mi Szoguna, teoretycznie jeszcze nie jest za stary, aby się w to bawić, ale… powinni go raczej wciskać na same walki podstarzałych legend. UFC rzuciło go na pożarcie przyszłej potencjalnej gwieździe ich organizacji (no może trochę na wyrost określenie).

 • AleZciebieHaker

  Na wyrost to sa jego sutki

 • gonzo

  za dużo teścia przyjął

 • Eksporter Zla

  hej, ja wiem, że mamy XXI wiek i te sprawy, ale drugorzędne cechy płciowe u Pana Andersona nie są najwdzięczniejszym tematem do dysputy. Jeśli już jesteście jednak temat cech płciowych zdeterminowani kontynuować, proponuje obgadać warunki osób, które owymi cehcami zarabiają bezpośrednio, co by daleko nie szukać:

   

 • gonzo

  Cycki luks. Anderson by sie nie powstydził.

 • AleZciebieHaker

  Phiii takie zdjecie anderson jest bez stanika

 • VitorBelfort

  Temat o Szogunie a wy o cyckach piszecie.
  @Eksporter Zla fajne te cycki:)