UFC 200: Nate Diaz vs. Conor McGregor II oraz Jose Aldo vs. Frankie Edgar o tymczasowy pas w wadze piórkowej

31 Marzec 2016
UFC 200: Nate Diaz vs. Conor McGregor II oraz Jose Aldo vs. Frankie Edgar o tymczasowy pas w wadze piórkowej

Diaz vs. McGregor_UFC 200

Wczoraj Dana White odsłonił karty jubileuszowej gali UFC 200. Główną atrakcją będzie rewanżowe starcie Nate’a Diaza z Conorem McGregorem, a w drugiej z najważniejszych walk starcie Jose Aldo z Frankiem Egarem. Stawką będzie tymczasowy pas w wadze do 66 kilogramów.

Nate został desygnowany do pojedynku z McGregorem po tym, jak złamania stopy doznał Rafael Dos Anjos z którym Conor miał zmierzyć się o pas wagi lekkiej. Gdy cały świat skreślił Diaza, ten zaskoczył ich poddając Irlandczyka w drugiej rundzie. Pierwotnie pojedynek był zakontraktowany w wadze lekkiej, ale w związku z angażem Nate’a na ostatnią chwilę, limit ustalono na 77 kilogramów. Podczas konferencji przed UFC 196 Conor zarzucał swojemu oponentowi, że ten bał się walki w wadze lekkiej, ale ten nic sobie z tego nie zrobił, karcąc go później w trakcie starcia. Wtedy stało się jasne, że wobec sypiącej się koncepcji o posiadaniu dwóch pasów przez kreowanego na super gwiazdę McGregora, trzeba doprowadzić do rewanżu z Diazem, a jubileuszowa gala będzie najlepszym eventem dla tego starcia.

Starcie Aldo vs. Edgar II będzie rewanżem za walkę z 2013 roku. Obaj zawodnicy zabiegali o walkę o pas, ale w związku z rozwojem sytuacji i porażką Conora będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jednakże, nie jako na osłodę pojedynek będzie miał status walki o tymczasowy pas w wadze piórkowej, a zwycięzca zmierzy się z Irlandczykiem.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Sama idea rewanżu niepotrzebna, a już decyzja o stworzeniu tymczasowego pasa wykracza poza moje wyobrażenia, gdy mistrz jest i może/powinien go bronić.

  • Zawodnik32

   Conora chcą wykreować na króla, za wszelką cenę.

  • Eksporter Zła

   Do twojego postu dodał bym jeden zwrot: Sama idea rewanżu niepotrzebna ze sportowego punktu widzenia.

   UFC 200 jest kolejną okrągłą galą, która musi być „naj” a z marketingowego punktu widzenia ten rewanż ma sens na krótką metę.

   • W. Mrozowski

    Ja to zobaczę z chęcią, ale z większą ochotą zobaczyłbym to tak jak Pan Bóg przykazał. Conor powinien przede wszystkim bronić pasa, nic nie stoi mu na przeszkodzie.

 • Typer

  jaja będą jak znowu poleci. jeśli nie przekupią Diaza to poleci. no i będzie koniec gwiazdy a jeszcze nie mają „nic” innego nowego lepszego medialnego…. szkoda że jubileuszowa gala jest jubileuszem marketingu a nie sportu

 • Viser

  Conor ma jaja, jeśli przegra drugi raz to słabo będzie to wyglądać… Tak czy siak później czeka go walka z Aldo albo Edgarem o pas…

  Tymczasem zapraszam do oglądania mojego drugiego filmu, nie na temat MMA, ale jestem ciekaw co sądzicie : https://www.youtube.com/watch?v=Ebc73x72jjs

 • VitorBelfort

  Brawo UFC. Swietny pomysl z wyeliminowaniem potencjalnego zagrozenia dla waszego pupila. Walka o pas tymczasowy tez super, przeciez Aldo i Edgar tego chcieli. Mam nadzieje, ze Diaz skonczy raz na zawsze to skakanie po kategoriach Conora.

 • Boruta

  Aż się zarejestrowałem. Ku*wa, dlatego UFC jest popularne a przez to mma bo robią takie rzeczy jak wg was ekspertów niepotrzebny rewanż diaza z conorem. Za dużo słuchacie okińskiego czy okininskiego. To ma być szoł! jak chcecie drabinek i sprawiedliwości to sobie oglądajcie olimpiade. Normalnie kibicował bym conorowi, ale po tym jak się zsikał przy duszeniu, to niech wygra lepszy.