UFC FN: Karolina Kowalkiewicz zmierzy się Heather Jo Clark na gali w Rotterdamie

autor:
21 Marzec 2016
UFC FN: Karolina Kowalkiewicz zmierzy się Heather Jo Clark na gali w Rotterdamie

Kowalkiewicz

Początek tygodnia rozpoczyna się niezwykle ciekawie dla polskich kibiców, jeśli chodzi o wiadomości z największej organizacji MMA. Karolina Kowalkiewicz (8-0) w swoim drugim pojedynku dla UFC wystąpi na gali w Rotterdamie. Przeciwniczką byłej mistrzyni KSW będzie Heather Jo Clark (7-4). Wydarzenie odbędzie się 8 maja, a kibice już od 24 marca będą mogli zakupić bilety na to wydarzenie.

Kowalkiewicz w debiucie UFC zwyciężyła przez jednogłośną decyzję z Randą Markos i media coraz głośniej zaczęły mówić o polsko-polskim pojedynku z mistrzynią dywizji Joanną Jędrzejczyk. Zawodniczka Gracie Barra spokojnie buduje swój rekord i jeżeli pokona kolejne przeszkody, to być może niebawem skrzyżuje rękawice z zawodniczką z Olsztyna.

Heather Jo Clark zadebiutowała w UFC po latach tułaczki po lokalnych galach. W grudniu pokonała przez jednogłośną decyzję Bec Rawlings i ma już apetyt na trzecie zwycięstwo z rzędu. Co warte odnotowania, zawodniczka pochodząca z Albuquerque była w drużynie Gilberta Melendeza w programie „TUF” i odpadła w pierwszej fazie, gdzie spotkała się z Felice Herrig, która sama nie najlepiej radzi sobie w UFC.

Komentarze