Wyniki oglądalności FEN 11: "Warsaw Time"

26 Marzec 2016
Wyniki oglądalności FEN 11: "Warsaw Time"


Na skrzynkę portalu MMAnews dotarły oficjalne wyniki oglądalności FEN 11, podane przez wrocławską federację.

Sumarycznie bardzo dobry wynik oglądalności osiągnęła gala FEN 11 Warsaw Time, która odbyła się 19 marca 2016 w hali „Torwar” w Warszawie. Jedenaste wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night, transmitowane w większości na kanale Polsat Sport, a także w części na otwartym Polsacie, obejrzało 849 tysięcy widzów.

Na ten ostatni kanał w godzinach 0:16 do 1:29 już 20-go marca przypadło 577 tysięcy widzów, którzy obejrzeli dwie główne walki wieczoru. Mimo tylko dwóch walk dało to 11% udział w rynku. Pozostali czyli 323 tysiące widzów obejrzało pojedynki MMA i K-1 na Polsat Sport. Dodatkowo 13 minutowe studio Polsatu Sport, obejrzało 23 tysiące widzów. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie widzów od 16 do 49 lat.

Dla porównania, KSW 34 miało jedną ze słabszych oglądalności, co stołeczna federacja zdaje się potwierdzać milczeniem na temat dokładnych wyników. Mimo tego faktu, liczne źródła internetowe mówią, że wciąż był to wynik dwukrotnie lepszy niż FEN 11. Efekty prowadzonej polityki telewizji Polsat i spychanie Fight Exclusive Night z otwartego kanału widoczne gołym okiem. Z drugiej strony, sam fakt wejścia FEN na konkurencyjne terytorium, można odnotować za spory sukces.

Komentarze