Damian Stasiak poddał Filipa Pejica na gali w Zagrzebiu

10 Kwiecień 2016
Damian Stasiak poddał Filipa Pejica na gali w Zagrzebiu

damian-stasiak-waga-ufc

Damian Stasiak w pierwszej, polskiej walce na UFC w Chorwacji zanotował zwycięstwo, poddając Filipa Pejica w pierwszej rundzie. Dla „Webstera” było to pierwsze zwycięstwo w największej organizacji na świecie. Walka trwała nieco ponad dwie minuty. Czekamy na kolejne zwycięstwa polskich zawodników.

Walka od początku potoczyła się po myśli Stasiaka, który obalił Chorwata i tam realizował nakreśloną taktykę. Zawodnik United Gym po tym, jak Pejic przez chwilę wstał został ścięty i akcja znów toczyła się w parterze. Polak przeszedł płynnie do duszenia zza pleców i ostatecznie dopiął Mataelo.

Cieszy fakt, że Stasiak zanotował zwycięstwo biorąc pod uwagę jego debiutancką porażkę. W kwietniu na UFC w Krakowie przegrał przez decyzję z Yoatzinem Mezą, a zwycięstwo nad Chorwatem daje mu pewność, że pozostanie w amerykańskiej organizacji, która rozpoczęła proces masowych zwolnień.

Komentarze

 • VitorBelfort

  W Krakowie wzial walke na ostatnia chwile(o ile dobrze pamietam) i to jeszcze w wyzszej kategori wagowej. Tam pokazal sie z dobrej strony. Kto wie moze to wlasnie Stasiak namiesza w UFC

  • Karol Dąbrowski

   Tak było. Pokazał serce i to się przede wszystkim liczyło. Zobaczymy z kim zmierzy się w kolejnym pojedynku.

   • Drwalu

    racja! i oby tak dalej trzymał.

 • ($_$)

  Gratulacje i pokłony dla Damiana Stasiaka 🙂 Dziękujemy 🙂