Dawid Zawada mistrzem Respect FC/Shooto Kings (+wywiad)

14 Kwiecień 2016
Dawid Zawada mistrzem Respect FC/Shooto Kings (+wywiad)


Dobre wieści z Kolonii, gdzie w zeszły weekend doszło do walki unifikującej pasy federacji Respect FC i Shooto Kings. To właśnie tam Dawid Zawada błyskawicznie pokonał Stefana Larischa (8-5), ówczesnego posiadacza tytułu mistrzowskiego Shooto Kings i jednocześnie zdobył zwakowany pas Respect FC w kategorii 77 kg. Przebieg walki był na tyle błyskawiczny, że zaskoczył nawet samego zwycięzcę.

Nie myślałem o takiej łatwej walce. Wiedziałem, że Larisch będzie próbował robić presję i mnie obalać, podobnie do Kamila. Plan był taki, aby trzymać dystans i na początku bombardować go samym boksem. Trafiłem go prawym sierpem sponad głowy i skończyłem go kombinacją prosto w szczękę. Jestem bardzo zadowolony zdobyciem pasa Respect FC i Shooto Kings. Dziękuję mojej całej drużynie oraz sponsorom.

Wg Dawida, pojedynek nie trwał dłużej niż 30 sekund. Na tej samej gali walczył Michał Tomasik, który niestety uległ przez poddanie mocniejszemu Aleksandarowi Djukicovi.

Komentarze

  • El Jot

    Graty dla Davida 😉
    Ja mam nadzieję, że jeszcze dostanie „mecz” ostatniej szansy w KSW.

  • Zawodnik32

    Ja życzę Dawidowi jak najlepiej. Przegrana z walka Szymuszowskim, no… nie do końca przegrana, dlatego w KSW również bym go zobaczył.