Jan Błachowicz jednogłośnie pokonał Igora Pokrajaca na UFC w Zagrzebiu

10 Kwiecień 2016
Jan Błachowicz jednogłośnie pokonał Igora Pokrajaca na UFC w Zagrzebiu


Za nami czwarta, najważniejsza walka Jana Błachowicza (19-5) dla federacji UFC, gdzie zmierzył się z powracającym do oktagonu Igorem Pokrajacem (28-13). Polak zanotował udany występ, przyprawiając co bardziej wrażliwych fanów o palpitacje serca. Po jednogłośnym zwycięstwie wyznał, że miał wygrać bez względu na wszystko i słowa dotrzymał.

Runda 1.
Obaj zaczęli agresywnie, gdzie każdy przyjął i zadał kilka mocnych torped na szczękę. Janek postanowił wykorzystać siłę rywala do obalenia i zajęcia pozycji w półgardzie, skąd posłał kilka kolejnych ciosów. Chorwat wciągnął go w pełną gardę, Janek spycha pod klatkę i zadaje uderzenia z góry, by przejść do bocznej. Pokrajac próbuje ucieczki, Polak wchodzi za plecy ale ześlizguje się i zapina gardę. Piłka po stronie Igora, ale ten wpada w balachę z której Błachowicz za chwilę rezygnuje. Chorwat zadaje pojedyncze ciosy z góry i przechodzi do półgardy. Minuta do końca, krew na ustach Janka. Igor wchodzi do dosiadu w dość nietypowej pozycji pod klatką. Gilotyna, która nie miała prawa wejść i sygnał kończący rundę.

Runda 2.
Narożnik Chorwata ostrzega go przed sprowadzeniami Janka i zachęca do bycia szybszym w tej materii. Obaj szukają mocnego uderzenia i tu Janek chyba zdobywa lekką przewagę. Igor spycha rywala do klinczu ale Janek obraca, rezygnuje z uścisku i posyła serię na korpus i twarz Pokrajaca. Mega wojna pod klatką, gdzie Janek zostaje rozcięty ale ewidentnie zadaje więcej obrażeń. Pokrajac kontratakuje, spycha Janka serią ale ten przytomnie obala. Obaj czują powagę tego starcia. Błachowicz w pełnej gardzie ale zadaje mało ciosów, łokieć na splot i wstaje do góry, by wrócić z ciosem. Igor wstaje ale otrzymuje kopnięcie na twarz. Pokrajac atakuje, spycha ale otrzymuje kontrę sierpem. Błachowicz klinczuje i posyła dwa kolana w kierunku twarzy, ale trafia korpus. Koniec rundy.

Runda 3.
Narożnik Pokraja twierdzi, że to koniec Janka ale uczula go na jego uderzenia. Błachowicz szuka kontry na ataki Chorwata. Igor daje coraz więcej oznak zmęczenia, Janek wykorzystuje to do ataku. Klincz i seria bokserska Błachowicza, która trafia na szczękę Pokrajaca. Janek obala z łatwością i zajmuje dominującą pozycję w półgardzie. Sędzia zachęca go do ataków, kibice wywierają presję gwizdami. Zostały 2 minuty, Janek szuka ciosów, zadaje kolejne obrażenia łokciami i młotkami. Czas ucieka, Janek próbuje przejść gardę. Ostatnie sekundy i zwycięstwo jest w zasięgu.

Jan Błachowicz jednogłośnie pokonał Igora Pokrajaca (29-28 x3)

Komentarze

 • KK

  Będą dobre gify i materiały do HL z tych wymian 😀 Brawo JANO i popraw wydolność!!!

 • olo

  Jak on się z takim emerytem męczył, to i tak długo w UFC się nie utrzyma.

 • mmamovieslap

  Janek udowodnił UFC że może dawać ciekawe walki, bo takich się oczekuje po zawodnikach tej że federacji. Liczy się zwycięstwo!

 • vamos

  były fajne momenty w tej walce trzeba przyznać pare wymian dobrze wyglądało ale mimo wygranej niesmak jakiś pozostaje szczególnie po tych głupich błędach w parterze nie mogłem uwierzyć co Janek odpier.ala, tak samo we wcześniejszej walce w parterze wygladalo to zle ale myslałem że to przez zmeczenie ale to jednak w głowie coś nie tak. w wywiadzie po walce sam przyznał że jak amator sie pare razy zachował więc dobrze że zdaje sobie z tego sprawe. ale to oznacza że nadal nie ma przeglądu walki, że stres nie daje mu racjonalnie myśleć do tego zamiast dokończyć walke po tym jak udało sie trafić przeciwnika to wchodził mu w nogi, jak sam przyznał znowu zaczął kalkulować bał sie że pokrajac robi podpuche że jest naruszony wtf ?? Janek miał farta że dostał emeryta chociaż zmotywowanego to powinien był go skończyć. Z kimś z top 15 te wszystkie błędy mogły by być dla Janka nie wybaczalne i wykorzystane w pełni przez przeciwnika, jeśli Janek nie wyjedzie na sparingi do stanów przed kolejną walką to słabo to widze.

 • Drwalu

  fajna walka i dobrze poszło ale faktycznie nie ma szans na pierwszą 5. ale nieważne, niech robi swoje dalej i oby jak najdłużej walczył u najlepszych tego mu trzeba życzyć

 • BartezCichy

  Generalnie pod względem efektowności dosyć dobra walka były zwroty akcji , mocne wymiany a i również inteligentne obalenia Janka. Mimo poprawy kondycji względem ostatniej walki znów był to czynnik mający wpływ na przebieg pojedynku(w kontekście negatywnym). Na pewno emocje które dał nam ten pojedynek pokazała , że Jano może dawać dość efektowne pojedynki co też powinno zadowolić UFC. Na pewno troszkę też zaskoczył Pokrajac tą odpornością i charakterem do walki. Był kilkukrotnie pokonany przez KO i mimo iż Jano nie jest jakimś mega „puncherem” jak na kategorię LHW to słychać było , że te ciosy ważyły i to więcej niż u Chorwata , który ponoć takowym „puncherem” jest. Jeżeli chodzi o parter to znów widać było , że Jan ma problemy ze wstawaniem natomiast pamiętajmy , że im cięższa waga tym trudnij też z tych pleców się wstaje więc po prostu na przyszłość trzeba wystrzegać się prostych błędów. Jeżeli chodzi o zapasy to Pokrajac nie był tu zbytnim wyzwaniem na pewno najgorszy w tym aspekcie rywal Janka w UFC.Cieszę się z wygranej Jana miejmy nadzieję , że pójdzie za tym dalszy progres. Natomiast przebieg tego pojedynku na pewno nie napawa wielkim optymizmem na przyszłość(Natomiast nie zapominajmy o stawce tego pojedynku). Oczywiście każdy przeciwnik jest inny jednak analizując aktualną wagę LHW nie jestem w stanie wskazać zawodnika z którym jestem pewny że Igor by wygrał.(A mimo to dał dość wyrównaną walkę z JB). Dlatego na dzisiaj dobrym sprawdzianem dla Janka, myślę były wszech obecnie lubiany i poważany Nikita Kryvol 🙂 ,dobry sprawdzian przed kimś z TOP 10.