KSW ustosunkowało się do żądania M-1 w sprawie Mansoura Barnaouiego

22 maj 2016
1
KSW ustosunkowało się do żądania M-1 w sprawie Mansoura Barnaouiego

martin-lewandowski-ksw34

KSW ustosunkowało się do żądania M-1, które uważało, że polska organizacja bezprawnie podpisała kontrakt i ich mistrzem Mansourem Barnaouim. Dodatkowo Rosjanie chcieli, aby pojedynek został zdjęty z rozpiski KSW 35, które w piątek odbędzie się w Ergo Arenie. W dniu dzisiejszym organizacja wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała, że nie ma zamiaru odwoływać walki o pas.

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat roszczeń wysuwanych wobec Federacji KSW oraz zawodnika Mansoura Barnaoui przez federację M-1 Global, Federacja KSW oświadcza, co następuje.

W dniu 6 kwietnia 2016 roku pomiędzy Federacją KSW a zawodnikiem Mansourem Barnaoui zawarta został umowa regulująca udział zawodnika w galach MMA organizowanych przez KSW. Umowa ta została zawarta z inicjatywy zawodnika, który wyraził chęć uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez KSW. Zgodnie z zapewnieniem pana Barnaoui, nie jest on związany kontraktem promotorskim ani żadnym innym z M-1 Global, lub jakąkolwiek inną grupą promotorską. Federacja KSW nie znajduje żadnych podstaw faktycznych lub prawnych podważających prawdziwość oświadczenia zawodnika.

Nie są zgodne z prawdą pojawiające się w mediach informacje, jakoby Federacja KSW nie ustosunkowała się do stanowiska M-1 Global, w tym unikała kontaktu i podjęcia negocjacji. Pomiędzy Federacją KSW i M-1 Global prowadzone były rozmowy, w trakcie których M-1 Global nie przedstawiła okoliczności, które w ocenie KSW mogłyby zasadnie podważyć stanowisko prezentowane przez zawodnika. W toku rozmów, Federacja KSW przedstawiła M-1 Global propozycję polubownego rozwiązania sporu, która jednak nie została przyjęta.

W konsekwencji, wszelkie roszczenia M-1 Global wobec Federacji KSW i pana Mansoura Barnaoui należy uznać za pozbawione podstawy faktycznej oraz prawnej i jako takie nie mające wpływu na zaplanowaną na dzień 27 maja 2016 roku walkę pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Mansourem Barnaoui.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Viser
Viser
5 lat temu

I gitara 🙂 Oby tylko sam zawodnik się nie ’ obsrał ’, a będzie dobrze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x