EFN 50: Fedor Emelianenko pokonał Fabio Maldonado większościową decyzją. Peter Graham przegrał balachą w 1 rundzie

18 Czerwiec 2016
0
EFN 50: Fedor Emelianenko pokonał Fabio Maldonado większościową decyzją. Peter Graham przegrał balachą w 1 rundzie

emelianenko-wins-maldonado

Za nami jubileuszowa Eurasian Fight Night 50 w Sankt Petersburgu, która wzbudziła globalne zainteresowanie. W walce wieczoru Fedor Emelianenko pokonał Fabi Maldonado większościową decyzją, a chwilę wcześniej Minakov błyskawicznie rozprawił się z Peterem Grahamem przez balachę w 3:39.

W pierwszej rundzie początkowo bardziej agresywny Fedor, atakował kombinacjami uderzeń. Gdy tempo zwolniło, Brazylijczyk trafił kombinacją sierpów i posłał Rosjanina na deski, gdzie był bliski skończenia go przez „ground & pound”. Gdy Rosjanin wrócił na nogi, wykazywał wyraźne oznaki zamroczenia. Maldonado zaatakował ponownie, ale zegar przerwał akcję.

Runda nr 2 pod dyktando Fedora Emelianenko, którzy przyciskał oponenta atakami i kontrolował go pod siatką. Sporo kombinacji uderzeń ze strony Rosjanina. Jedna z kontr Maldonado ponownie posłała „Ostatniego Cesarza” na ziemię, ten szybko wstał i przycisnął tempo ataków. Gdy runda dobiegła końca, obaj mieli już mocno widoczne skutki uderzeń.

W ostatniej piątce spodziewaliśmy się, że Fabio zaznaczy rundę ale obaj byli mocno zmęczeni. Brazylijczyk częściej szukał kontry niż okazji do zainicjowania ataku, ale był bardziej aktywny niż w drugiej. Jego rywal mocno zmęczony, atakował zrywami, cały czas trzymając opuszczone ręce i tak już do końca walki.

Fabio Maldonado i jego narożnik do końca byli pewni, że to oni są zwycięzcami. Sędziowie punktowali 28-28, 29-28 i 29-28 na korzyść Fedora Emelianenko, który po walce powiedział:

Dziękuję wszystkim tutaj i wszystkim przyjaciołom. To nie była łatwa walka, mam nadzieję że wam się podobała. Udało mi się przetrwać knockdown w pomocą Boga. Teraz po walce chciałbym odpocząć wspólnie w gronie najbliższych.

W drugiej walce wieczoru, Vitaly Minakov zaatakował kopnięciem i nie czekając na rozwój wydarzeń, sprowadził Petera Grahama do parteru, gdzie spróbował nieudanego poddania kimurą. Dalej „krótka piłka”, czyli dosiad, kilka ciosów z góry i dźwignia na łokieć którą Australijczyk od razu odklepał w 1:02 pierwszej rundy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o