KSW zerwało kontrakt z Azizem Karaoglu i obciążyło go karą umowną 800.000 złotych [UPDATE]

07 Czerwiec 2016
43
KSW zerwało kontrakt z Azizem Karaoglu i obciążyło go karą umowną 800.000 złotych [UPDATE]

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Nie powiemy żebyśmy nie przewidzieli takiego obrotu sprawy. Ostatnie muzyczne wydarzenia na KSW 35, stały się na tyle niewygodne dla włodarzy, że nie dało się tego zostawić bez odzewu. Oficjalne oświadczenie federacji w tej sprawie okazało się niewystarczające i dodatkowo postanowiono zerwać umowę z Azizem Karaoglu.

W rozmowie z polsatsport.pl Maciej Kawulski skomentował sytuację:

Muzyka, która oprawia zawodników to muzyka do której trenują zawodnicy i się z nią utożsamiają. Nie wybieramy zawodnikom muzyki, a świadomy wybór tak kontrowersyjnej muzyki i nie informowanie KSW o jej treści to wystarczający powód, żeby z zawodnikiem rozwiązać kontrakt.

Martin Lewandowski dopowiedział w sprawie:

Decyzję podjęliśmy tak naprawdę już w zeszłym tygodniu. Potrzebowaliśmy czasu, żeby zdiagnozować problem i ze względu na delikatną naturę sprawy, nie chcieliśmy nikogo niesłusznie winić. To ważne, że Karaoglu nie złamał jednej zasady, lecz złamał ich szereg. Są to zasady, które nieprzerwanie trwają od 12 lat i niezależnie od pochodzenia, wyznania, kraju, koloru skóry to my tych zasad nikomu nie pozwolimy łamać. Ta jedna zasada jest prosta, albo ją akceptujesz albo kończymy z tobą współpracę.
Było wiele zachowań, które w naszym i nie tylko naszym odczuciu uraziły opinię publiczną. No i na to wszystko, Aziz się podpisał w umowie, która jest obowiązująca z zawodnikiem. Są konkretne paragrafy na to. Mogę więc zerwać umowę i nie myśleć dalej o tym zawodniku w federacji KSW.

Za złamania postanowień kontraktowych, które miały miejsce w jej przeświadczeniu, federacja zamierza dodatkowo wyegzekwować karę umowną 800 tysięcy złotych, jak podaje dalej Polsat Sport.

Wcześniej, obóz Aziza Karaoglu przesłał do redakcji własne oświadczenie na którym poinformował, że odciął się od kontrowersyjnego utworu „Na’am Qaatil”, który okazał się być nieformalnym hymnem dżihadystów, na rzecz innej neutralnej piosenki. Jak twierdzi dalej, w wyniku błędów proceduralnych „Na’am Qaatil” pojawił się jednak ponownie na playliście federacji, podczas KSW 35.

Zostańcie z nami, wkrótce będziemy mieli dalszą część historii.

UPDATE: Federacja przesłała oficjalny newsletter w którym wskazują na szereg uchybień, które ich zdaniem miały miejsce.

Powodem wypowiedzenia umowy jest zachowanie zawodnika niezgodne z zasadami określonymi w umowie z KSW, a w konsekwencji naruszenie postanowień umownych. Aziz Karaoglu naruszył umowę postępując w szczególności wbrew przyjętym normom moralnym, konwenansom społecznym i obyczajowym, wypowiadając się w sposób ukazujący Federację KSW w złym świetle, narażający KSW na utratę szacunku i skandal, a także postępując w sposób urażający opinię publiczną oraz poszczególne grupy społeczne.

Federacja KSW pragnie zaznaczyć, że to Aziz Karaoglu przekazał KSW kontrowersyjny utwór „Na’am Qaatil”, który okazał się być hymnem dżihadystów, w celu jego emisji podczas wychodzenia na 31 Galę KSW. Aziz Karaoglu świadomie wybrał kontrowersyjną oprawę muzyczną i nie poinformował KSW o treści utworu.

Aziz Karaoglu składał również publiczne oświadczenia narażające Federację KSW na utratę szacunku sugerujące, że KSW rzekomo okradło zawodnika ze zwycięstwa podczas ostatniej walki.

Dodatkowo, oprócz natychmiastowego rozwiązania umowy z Azizem Karaoglu, Federacja KSW podjęła decyzję o skorzystaniu z przysługującego jej na podstawie umowy uprawnienia i obciążyła zawodnika karą umowną w wysokości 800.000 złotych.

Federacja KSW jeszcze raz podkreśla, że jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcina się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu na KSW 35.

LISTA NARUSZEŃ KONTRAKTU:
Powodem rozwiązania z zawodnikiem umowy są w szczególności następujące okoliczności, które stanowią naruszenie postanowień umownych określonych w punkcie 7 umowy:
1) zachowanie Zawodnika niezgodne z zasadami określonymi przez KSW, tj. naruszenie w szczególności postanowień punktów 7.3,7.4, 7.5, 7.6, 7.7 Umowy;
2) postępowanie wbrew przyjętym normom moralnym, konwenansami społecznymi i obyczajowymi, tj. naruszenie punktu 7.4 Umowy („Zawodnik zobowiązuje się do postępowania zgodnie z powszechnie przyjętymi normami moralnymi, konwenansami społecznymi i obyczajowym (…)”);

3) składanie oświadczeń, które ukazują KSW w złym świetle, przynoszą KSW nieposzanowanie oraz skandal, tj. naruszenie punktu 7.4 Umowy („(…) ponadto nie popełni żadnego czynu ani nie będzie angażować się w żadne wydarzenia lub sytuacje, ani składał oświadczeń, które mogłyby ukazywać Zawodnika, KSW, lub zarząd, kierownictwo, udziałowców, pracowników lub przedstawicieli KSW w złym świetle lub przynieść im złą sławę bądź narazić ich na nieposzanowanie, skandal, ośmieszenie lub lekceważenie.”);

4) postępowanie Zawodnika w sposób urażający opinię publiczną oraz poszczególne grupy społeczne, tj. naruszenie punktu 7.5 Umowy („Zawodnik zobowiązuje się postępować w sposób nie powodujący odrazy ani te nie urażający w żaden sposób opinii publicznej ani jakiejkolwiek grupy społecznej, jak równie w sposób nie wpływający niekorzystnie na jakiegokolwiek aktualnego lub potencjalnego sponsora lub agencję reklamową tego sponsora, ani też na jakąkolwiek sieć lub stację, która będzie transmitować walkę.”);

5) nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych, tj. naruszenie punktu 7.6 oraz 7.7 Umowy („7.6 Zawodnik zobowiązuje się nie udzielić swojego przyzwolenia ani nie brać udziału w jakichkolwiek materiałach reklamowych lub promocyjnych zawierających wyrażenia lub treści, które są powszechnie uznawane za obsceniczne, oszczercze, niecenzuralne, szkalujące lub niezgodne z prawem (dotyczy to w szczególności treści propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różni narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość . 7.7 Zawodnik zobowiązuje się nie angażować w żadną działalność rażąco niebezpieczną, ani w działalność niezgodną z prawem bądź działalność, co do której można w zasadny sposób przewidzieć, iż jej skutkiem będzie utrata dobrej opinii Zawodnika lub KSW lub niemożność wykonywania obowiązków wynikających z niniejszej Umowy.”).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
30 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
John Rambodisqus_oeXMPKALVnczesty33BorutaJohnyB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
John Rambo
Gość
John Rambo
Online

A ja mysle , ze Aziz jest po prostu nie wygodny dla ksw. Dlaczego ? Wrocil z emerytury i zamiutl cala kategorie 🙂 Ksw znalazlo na niego haki i zaslonili sie nimi co by nie stracic twarzy , no bo jak to moze byc , ze nagle po 12 latach czy tam 15 wpada ktos z zewnatrz i wyjasnia cale ksw. Marketingowo ksw zagralo dobrze , sportowo oczywiscie widzimy caly poziom tej federacji . A tak apropos moze warto byloby poruszyc rowniez problem sterydow w organizacji ? Na dzien dzisiejszy uwazam , ze nikt z naszych rodzimych wojownikow takowych testow… Czytaj więcej »

John Rambo
Gość
John Rambo
Online

A ja mysle , ze Aziz jest po prostu nie wygodny dla ksw. Dlaczego ? Wrocil z emerytury i zamiutl cala kategorie 🙂 Ksw znalazlo na niego haki i zaslonili sie nimi co by nie stracic twarzy , no bo jak to moze byc , ze nagle po 12 latach czy tam 15 wpada ktos z zewnatrz i wyjasnia cale ksw. Marketingowo ksw zagralo dobrze , sportowo oczywiscie widzimy caly poziom tej federacji . A tak apropos moze warto byloby poruszyc rowniez problem sterydow w organizacji ? Na dzien dzisiejszy uwazam , ze nikt z naszych rodzimych wojownikow takowych testow… Czytaj więcej »

boohmacher
Gość
boohmacher
Offline

Oświadczenie w sprawie utworu poprzedzającego wyjście do walki Aziza Karaoglu na 35. gali KSW w dniu 27 maja 2016 roku Od 12 lat, odkąd zajmujemy się organizacją wydarzeń sportowych poświęconych sztukom walki, wierzymy, że powinny być one oparte na uniwersalnych, pozytywnych i wspólnych dla zawodników, kibiców i osób zaangażowanych w ich promocję wartościach, u podstaw których leży szacunek, wyłącznie sportowa rywalizacja i fair play. Jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcinamy się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu. Kilkunastoletnie doświadczenie nie… Czytaj więcej »

disqus_oeXMPKALVn
Gość
disqus_oeXMPKALVn
Offline

Propaganda…Miał prawo i podstawy do podważania werdyktu, jak połowa Polski zresztą. To nie jest podstawa do jakiejkolwiek kary. Co do propagowania Państwa Islamskiego to po pierwsze miał prawo nie znać tekstu piosenki, po drugie to KSW odpowiada za emisje i to KSW ma obowiązek weryfikacji i akceptacji utworów, on miał prawo zaproponować każdą piosenkę…Tymbardziej że ta wczoraj była Ok, a jak widać dzisiaj już nie…Nic konkretnego nie mają….Marketing next step..

disqus_oeXMPKALVn
Gość
disqus_oeXMPKALVn
Offline

Propaganda…Miał prawo i podstawy do podważania werdyktu, jak połowa Polski zresztą. To nie jest podstawa do jakiejkolwiek kary. Co do propagowania Państwa Islamskiego to po pierwsze miał prawo nie znać tekstu piosenki, po drugie to KSW odpowiada za emisje i to KSW ma obowiązek weryfikacji i akceptacji utworów, on miał prawo zaproponować każdą piosenkę…Tymbardziej że ta wczoraj była Ok, a jak widać dzisiaj już nie…Nic konkretnego nie mają….Marketing next step..

disqus_oeXMPKALVn
Gość
disqus_oeXMPKALVn
Offline

Te 800 k to jeden z „efektów specjalnych” KSW, ma za zadanie „zachwycić,zadowolić” kibiców, jednocześnie wskazując „winnego” wszystkich kontrowersji. KSW odzyskuje klijentów 🙂 W sumie niezły ruch, Aziz i tak nie miał już z kim walczyć, Materli i Drwala mu przecież nie dadzą, bo kto sprzeda PPV. Mamed urlop…Więc się go pozbyli ,razem z kontrowersjami….:) Po komentarzach na forach widać , że trafili w oczekiwania…no ale w kreowaniu „własnej” rzeczywistości to są fenomenalni. Błachowicz jest przykładem jak dobrzy są w te klocki 🙂

disqus_oeXMPKALVn
Gość
disqus_oeXMPKALVn
Offline

Te 800 k to jeden z „efektów specjalnych” KSW, ma za zadanie „zachwycić,zadowolić” kibiców, jednocześnie wskazując „winnego” wszystkich kontrowersji. KSW odzyskuje klijentów 🙂 W sumie niezły ruch, Aziz i tak nie miał już z kim walczyć, Materli i Drwala mu przecież nie dadzą, bo kto sprzeda PPV. Mamed urlop…Więc się go pozbyli ,razem z kontrowersjami….:) Po komentarzach na forach widać , że trafili w oczekiwania…no ale w kreowaniu „własnej” rzeczywistości to są fenomenalni. Błachowicz jest przykładem jak dobrzy są w te klocki 🙂

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Gość i tak padnie jak Kimbo. widać po żyłach. Żadne serducho nie da rady przyjąć tyle środków dla koni.

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Gość i tak padnie jak Kimbo. widać po żyłach. Żadne serducho nie da rady przyjąć tyle środków dla koni.

maciek1981
Gość
maciek1981
Offline

Fakt że cos tam powiązania ma z tymi terrorystami ale faktem jest też że wygrał z wielkim mistrzem KSW i to w jakim stylu.Jak wiadomo z Silvą też przy tym wchodził i nie było problemu.Patrząc na Karaoglu jako na zawodnika to nie ma i długo by nie było zawodnika który by go pokonał i wszyscy o tym wiedzą.KSW nigdy nie będzie poważną organizacją skoro tak robi. Co teraz bedzie wielki powrót byłego mistrza Mameda i rewanż z Materla …żenada …

czesty33
Gość
czesty33
Offline

W jakim stylu??!! Zacznij czesciej ogladac mma…a to ze werdykt byl kontrowersyjny to jedno. Mozna ta walke punktowac w obie strony ale pierwsze slysze zeby aziz wygral walke w jakims stylu. Pojedynek byl marny i nudny. Mozesz byc zdania ze aziz wygral, chociaz pewnie sam nie probowales nawet punktowac. Styl w tej walce wogole nie wystapil.

czesty33
Gość
czesty33
Offline

W jakim stylu??!! Zacznij czesciej ogladac mma…a to ze werdykt byl kontrowersyjny to jedno. Mozna ta walke punktowac w obie strony ale pierwsze slysze zeby aziz wygral walke w jakims stylu. Pojedynek byl marny i nudny. Mozesz byc zdania ze aziz wygral, chociaz pewnie sam nie probowales nawet punktowac. Styl w tej walce wogole nie wystapil.

Radek Olszak
Gość
Radek Olszak
Offline

Cieżko powiedzieć czy AZIZ narobił szkód czy wręcz przeciwnie wypromował organizację. Nie ważne co mówią ważne ,że mówią….Chociaż mógł narobić szkód na parę milionów i zatrzymać rozwój MMA w Polsce jak siadnie sprzedaż i zainteresowania przez ten skandal i te 800-zł to tylko na otarcie łez dla KSW będzie o ile AZIZ tyle ma w kieszeni co wątpię.

Radek Olszak
Gość
Radek Olszak
Offline

Cieżko powiedzieć czy AZIZ narobił szkód czy wręcz przeciwnie wypromował organizację. Nie ważne co mówią ważne ,że mówią….Chociaż mógł narobić szkód na parę milionów i zatrzymać rozwój MMA w Polsce jak siadnie sprzedaż i zainteresowania przez ten skandal i te 800 tyś zł to tylko na otarcie łez dla KSW będzie o ile AZIZ tyle ma w kieszeni co wątpię.

JohnyB
Gość
JohnyB
Offline

Aziz szkód na pewno nie narobił. Dziadostwa narobiło KSW, faworyzując nieco przereklamowanego Mameda (który jak sądzę nie wróci już do KSW, może nawet wyjedzie z Polski…) i pomagając mu „wygrać”. A sprawa puszczanego utworu, do żenada, ze strony KSW. Dopiero kiedy zaśmierdziało zorientowali się, że wdepnęli w gówno.
Ta walka miała być niezmiernie ciekawa właśnie ze względu na Turka, który pokazał moc podczas ostatnich kilku walk. KSW brnie dalej. Deprymujące jest tylko to, że panowie K&L (choć prawdopodobnie głównie K) mają kibiców za idiotów. A to dzięki kibicom oni są tam gdzie są i wiodą życie takie jakie wiodą.

JohnyB
Gość
JohnyB
Offline

Aziz szkód na pewno nie narobił. Dziadostwa narobiło KSW, faworyzując nieco przereklamowanego Mameda (który jak sądzę nie wróci już do KSW, może nawet wyjedzie z Polski…) i pomagając mu „wygrać”. A sprawa puszczanego utworu, do żenada, ze strony KSW. Dopiero kiedy zaśmierdziało zorientowali się, że wdepnęli w gówno.
Ta walka miała być niezmiernie ciekawa właśnie ze względu na Turka, który pokazał moc podczas ostatnich kilku walk. KSW brnie dalej. Deprymujące jest tylko to, że panowie K&L (choć prawdopodobnie głównie K) mają kibiców za idiotów. A to dzięki kibicom oni są tam gdzie są i wiodą życie takie jakie wiodą.

Radek Olszak
Gość
Radek Olszak
Offline

Cieżko powiedzieć czy AZIZ narobił szkód czy wręcz przeciwnie wypromował organizację. Nie ważne co mówią ważne co mówią….Chociaż mógł narobić szkód na parę milionów i zatrzymać rozwój MMA w Polsce jak siadnie sprzedaż i zainteresowania przez ten skandal.

Radek Olszak
Gość
Radek Olszak
Offline

Ja myślę ,że po premi powinny dostać osoby odpowiadające za oprawę muzyczną w KSW. czyli złotousty Waldemar Kasta oraz Matheo. Dlaczego Kasta wziął wodę w usta i nie wypowiada się na ten temat?

Radek Olszak
Gość
Radek Olszak
Offline

Ja myślę ,że po premi powinny dostać osoby odpowiadające za oprawę muzyczną w KSW. czyli złotousty Waldemar Kasta oraz Matheo. Dlaczego Kasta wziął wodę w usta i nie wypowiada się na ten temat?

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

Brawo, ten psychopata powinien mieć zakaz poruszania się na terenie Polski. Udaje sympatycznego a powiązany jest ze skrajnie radykalnymi islamistami. Myślę, że kwestią czasu jest , gdy wyjdzie na jaw prawdziwe oblicze innych zawodnikow żadne oświadczenia tego nie zmienią, bo ludzie mimo to wiedzą swoje. Przypominam prorok mohamet to morderca i handlarz niewolników i gwałciciel ( seks z 9 latką ) – proszę sprawdzić w encykopedii. Prorok mohamet jest dla nich święty i wzorem do naśladowania, więc nie ma co się dziwić.

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

Brawo, ten psychopata powinien mieć zakaz poruszania się na terenie Polski. Udaje sympatycznego a powiązany jest ze skrajnie radykalnymi islamistami. Myślę, że kwestią czasu jest , gdy wyjdzie na jaw prawdziwe oblicze innych zawodnikow żadne oświadczenia tego nie zmienią, bo ludzie mimo to wiedzą swoje. Przypominam prorok mohamet to morderca i handlarz niewolników i gwałciciel ( seks z 9 latką ) – proszę sprawdzić w encykopedii. Prorok mohamet jest dla nich święty i wzorem do naśladowania, więc nie ma co się dziwić.

K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Możecie mówić co chcecie, ale uważam, że ta decyzja jest chamska ze strony KSW. To wina federacji – powinni sprawdzać utwory za każdym razem. Nie sprawdzili to teraz mają ”skandale”. Moim zdaniem zwolnienie Aziza to sprytny myk, żeby nie doszło do sytuacji gdzie Aziz nastuka Materli.

guest
Gość
guest
Offline

Też prawda… Prawda nie jedną ma twarz… Te 800K też ot tak sobie KSW nie dostanie, najpierw jakiś proces trzeba wytoczyć i wygrać udowadniając, że narobił strat w wizerunku (czy co tam jest podstawą) wartych 800K (a nie np. 200K).

guest
Gość
guest
Offline

Też prawda… Prawda nie jedną ma twarz… Te 800K też ot tak sobie KSW nie dostanie, najpierw jakiś proces trzeba wytoczyć i wygrać udowadniając, że narobił strat w wizerunku (czy co tam jest podstawą) wartych 800K (a nie np. 200K).

IN VMVM
Gość
IN VMVM
Offline

Aziz to dobry zawodnik, ale bardzo zły człowiek. Bardzo dobra decyzja KSW.

IN VMVM
Gość
IN VMVM
Offline

Aziz to dobry zawodnik, ale bardzo zły człowiek. Bardzo dobra decyzja KSW.

Viser
Gość
Viser
Offline

Najbardziej rozwala fakt, że ta piosenka już wcześniej leciała, nikt nie zajarzył, że jest to hymn islamistów. Jedyny błąd federacji w tym wszystkim jest taki, że po prostu nikt tego nie sprawdził. Dobra decyzja, ale myślę, że to oświadczenie Aziz’a go pogrążyło, pisał, że KSW pomyliło utwory co jest kłamstwem, KSW nie sprawdziło o czym mówi utwór. Przecież on sam go podał wcześniej, wychodził przy tym na pewno przy KSW 31… Także kara jest za szarpanie dobrego imienia federacji.

john66
Gość
john66
Offline

Do walki ze Silvą wychodził przy tej samej muzyce i jakoś wtedy nie widzieli nic w tym złego.

john66
Gość
john66
Offline

Do walki ze Silvą wychodził przy tej samej muzyce i jakoś wtedy nie widzieli nic w tym złego.

kokojumbo
Gość
kokojumbo
Offline

J. arabski nie jest (na szczęście) językiem popularnym w Polsce, to się nikt nie zorientował. Fakt nie wykrycia jakiegokolwiek przestępstwa za pierwszym razem nie zmienia faktu, że zostało ono popełnione – na szczęście recydywiści mają większą szansę na ostateczną wpadkę.

john66
Gość
john66
Offline

Ta jasne nikt się nie zorientował, ta piosenka jest na you tube już od dawna z tłumaczeniem angielskim.

kokojumbo
Gość
kokojumbo
Offline

Ja mam youtuba, więc teoretycznie mogłem się natknąć ale dla mnie wszystkie ich piosenki jako nieznającego języka są takie same – jeden terrorystyczny błekot. Pewnie to nawet nie raz słyszałem w programach dot. tej „mniejszości wypaczającej tę religii pokoju” ale nie skojarzyłem, w „Jaka to melodia” jestem bardzo słaby. Z tego co kojarzę jakiś profesor bardziej wgłębiony w kulturę arabską skojarzył to teraz, może wcześniejszej gali z Silvą nie widział… Dla mnie jest to możliwe, że wcześniej nikt z polskiego bezpośredniego otoczenia ksw czy mediów mógł nie skojarzyć tej piosenki (albo jakiś arabista czy muzułmanin skojarzył ale nie nagłośnił odpowiednio),… Czytaj więcej »

kokojumbo
Gość
kokojumbo
Offline

Ja mam youtuba, więc teoretycznie mogłem się natknąć ale dla mnie wszystkie ich piosenki jako nieznającego języka są takie same – jeden terrorystyczny błekot. Pewnie to nawet nie raz słyszałem w programach dot. tej „mniejszości wypaczającej tę religii pokoju” ale nie skojarzyłem, w „Jaka to melodia” jestem bardzo słaby. Z tego co kojarzę jakiś profesor bardziej wgłębiony w kulturę arabską skojarzył to teraz, może wcześniejszej gali z Silvą nie widział… Dla mnie jest to możliwe, że wcześniej nikt z polskiego bezpośredniego otoczenia ksw czy mediów mógł nie skojarzyć tej piosenki (albo jakiś arabista czy muzułmanin skojarzył ale nie nagłośnił odpowiednio),… Czytaj więcej »

kokojumbo
Gość
kokojumbo
Offline

No to już wszyscy wiemy, że pretorianin bardzo radykalnego salafity z Niemiec sympatyzuje z terrorystami… Nie żeby od początku nie było to oczywiste dla niektórych… Oby tylko się teraz nie zemścił we właściwy dla pewnej zradykalizowanej grupy społecznej sposób wnosząc na kolejną galę swój prywatny pas (szahida)…

kokojumbo
Gość
kokojumbo
Offline

No to już wszyscy wiemy, że pretorianin bardzo radykalnego salafity z Niemiec sympatyzuje z terrorystami… Nie żeby od początku nie było to oczywiste dla niektórych… Oby tylko się teraz nie zemścił we właściwy dla pewnej zradykalizowanej grupy społecznej sposób wnosząc na kolejną galę swój prywatny pas (szahida)…

Libre Guerrero
Gość
Libre Guerrero
Offline

O ile sama decyzja jak najbardziej słuszna, o tyle z tymi 800k zł kogoś bardzo ostro poniosło. Ach te kontrakty z KSW i „dżentelmeńskie” umowy…

vamos
Gość
vamos
Offline

myślałem że są na tyle bezczelni że jednak tego nie zrobią. Ale zrobili i bardzo dobrze bo to co się wydarzyło podczas wyjścia turasa to było jak naplucie ludziom w twarz. Jednak kurwa jakim gamoniem trzeba być żeby puścić piosenke po arabsku z odgłosami eksplozji i wystrzałów i nie zastanowić się że coś jest nie halo..