Mateusz Zawadzki kończy karierę MMA

07 Czerwiec 2016
Mateusz Zawadzki kończy karierę MMA

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Każdy zawodnik ma przypisaną ilość ciosów, które może przyjąć i walk które stoczy w swoim w życiu, a dla Mateusza Zawadzkiego (12-3-2) ten moment nadszedł dzisiaj. Przed chwilą „Barni” ogłosił za pośrednictwem Facebooka, że zawiesza swoją zawodową karierę MMA i nie zamierza wracać. Do decyzji ostatecznie przychyliła się ostatnia przegrana z Rafałem Lewonem w Łomży, ale również wszystko co wydarzyło się po drodze.

Kilka słów po gali. Nie będę się tłumaczył. Tamtej nocy byłem po prostu gorszy. Dziękuje Wszystkim za wsparcie i za miłe słowa pocieszenia. MMA, to naprawdę ciężki kawałek chleba i jestem w nim już od dziecka, ponieważ przygodę ze sportami walki rozpocząłem w wieku 5 lat, a ze sportem zawodowym w wieku 17 lat. Nie żałuje tego, to była wspaniała przygoda. Podczas niej poznałem wspaniałych ludzi i spędziłem wiele ciekawych chwil. Mój kręgosłup jest już bardzo dojechany. Ogólnie czuję się już wypalony zawodowym sportem i chciałbym w życiu zająć się czymś innym. Kocham ten sport. Nie mówię, że całkowicie się od niego odetnę, ale jako zawodnik MMA zawieszam rękawice na kołku. Dziękuję Wszystkim dobrym ludziom, którzy mnie wspierali podczas całej mojej przygody z zawodowym sportem, trenerom, przyjaciołom i całej rodzinie oraz Wszystkim firmom. To były piękne chwile o których nigdy nie zapomnę. Postawiłem wszystko na jedną kartę. Nie wyszło, ale kiedyś na stare lata nie będę żałował, że nie spróbowałem.

Dobra wiadomość jest taka, że „zawieszenie rękawic” to nie to samo co „kończę z MMA”. Zwłaszcza w wieku 26 lat i przy świetnym rekordzie 12-3-2.

Komentarze

 • DaW

  Zwrot „zawiesić coś na kółku” oznacza „emeryturę”, więc Zawadzki zakończył karierę.
  Gdy piłkarz kończy karierę to „wiesza buty na kółku”.
  Chyba błąd z Twojej strony, pozdrawiam.

  • W. Mrozowski

   Doskonale rozumiem co napisał. Gdy nauczyciele wpajali nam o znaczeniu historii, nie rozumiałem tego za młodu, a ta lubi się powtarzać. Czas pokaże.

  • W. Mrozowski

   Doskonale rozumiem co napisał, historia lubi się jednak powtarzać. Czas pokaże.

 • ełczunio

  oj mefa z sobotnich imprez wyszła

  • jack

   Patrz żeby Ci z dupy imprezy nierobic ……. ..

 • ełczunio

  oj mefa z sobotnich imprez wyszła

  • jack

   Patrz żeby Ci z dupy imprezy nierobic ……. ..

 • RZDZ

  ja myślę że jak przechodzą na emeryturę tonie powinni z niej wracać, tyle. ale niemniej szkoda takiej decyzji, bo faktycznie rekord dobry, wiek dobry, szkoda

 • vamos

  oby się mu wiodło zawsze mu dopingowałem