Michael Bisping vs. Dan Henderson 2 w planach. Pojedynek ostatnim występem w karierze "Hendo"

15 Czerwiec 2016
0
Michael Bisping vs. Dan Henderson 2 w planach. Pojedynek ostatnim występem w karierze "Hendo"

Bisping vs. Henderson

Po 10 latach Michael Bisping (29-7) zdobył upragnione mistrzostwo UFC. Niedawno Anglik potwierdził, że w pierwszej obronie pasa chciałby zawalczyć z byłym mistrzem Pride FC i Strikeforce, Danem Hendersonem (32-14). To nieco zaskakujące ale zrozumiałe w sytuacji, gdy 45-latek zafundował Brytyjczykowi solidne lanie na pamiętnym UFC 100.

Choć wydaje się, że pomysł zorganizowania walki Bisping vs. Henderson 2 jest chybiony pod względem sportowym, to nie zapominajmy jak bardzo nieprzewidywalnym sportem jest MMA. Na ostatnim UFC 199 Dan Henderson znokautował Hectora Lombarda, a Michael Bisping posłał na deski pewnego siebie Luke’a Rockholda, czym zadziwił cały świat.

Dan Henderson w rozmowie z Brianem Stanem również powiedział, że z chęcią zmierzyłby się z Bispingiem, a jego występ w walce o pas byłby ukoronowaniem 19-letniej kariery. Ciężko ocenić, czy UFC pokusi się o niespodziankę dla 45-letniego zawodnika, który z ZUFFĄ jest związany od długiego czasu. W kolejce po tytuł czekają m.in. Jacare Souza oraz byli mistrzowie Luke Rockhold i Chris Weidman. W przeciągu najbliższych dni powinno się wyjaśnić, czy ostatecznie zobaczymy starcie Bispinga z Hendersonem.

UPDATE: Na słowa Bispinga szybko zareagował Weidman, pisząc na Twitterze:

Co? Mistrz chce walczyć z zawodnikiem notowanym na 13 miejscu? Co tu do cholery się wyprawia?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments