Stanowisko strony Aziza Karaoglu w sprawie zerwania kontraktu przez federację KSW

07 czerwiec 2016
41
Stanowisko strony Aziza Karaoglu w sprawie zerwania kontraktu przez federację KSW

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


To scenariusz daleki od wymarzonego po jednej z najgłośniejszych walk w federacji KSW, gdzie już mało kogo obchodzi sam przebieg pojedynku, co bardziej wydarzenia poprzedzające sam moment starcia Aziza Karaoglu z Mamedem Khalidovem. Znany już wszystkim nieformalny hymn dżihadystów „Na’am Qaatil” stał się przedmiotem sporu nie tylko ogólnokrajowego, ale skończył się zerwaniem umowy organizatora z zawodnikiem, oraz żądaniem egzekwowania umownej kary kontraktowej na sumę 800 tysięcy złotych. O stanowisku Aziza Karaoglu porozmawialiśmy z doktorantem WPiA UG Katedry Praw Człowieka i Etyki Prawniczej Jarosławem Mokrzyckim wpierającym Adwokata Annę Skibińską-Trzoska z Kancelarii Adwokackiej Anna Skibińska-Trzoska.

Zanim przejdę do meritum, chciałbym prosić Pana o ogólne przemyślenia w sprawie całego tego incydentu, gdzie federacja KSW zerwała kontrakt z Azizem Karaoglu i roszczeniach finansowych wobec jego osoby na sumę 800 tys. złotych, nazwanej dalej karą umowną.
– Zgodnie z życzeniem naszego klienta i oczywiście naszym twierdzeniem uważamy, że Pan Karaoglu jest osobą niewinną w tym całym sporze. Nie naruszył żadnych postanowień kontraktu, który był między nim a federacją KSW. Odnośnie całej sytuacji, my wysłaliśmy własne noty do federacji w zeszłym tygodniu. Po pierwsze złożyliśmy protest w kwestii wyniku walki a druga sprawa, w imieniu naszego klienta wysłaliśmy oświadczenie dotyczące puszczenia utworu muzycznego podczas walki wieczoru.

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie na polsatsport.pl, współwłaściciel federacji Maciej Kawulski stwierdził, że Aziz Karaoglu nie wniósł protestu w wyznaczonym terminie, niejako wiedząc, że nie miałby szans na jego uznanie.
– Protest został wniesiony za pośrednictwem kancelarii na początku miesiąca. Pan Aziz argumentował w nim dlaczego jest zasadny i dlaczego to on wygrał walkę na KSW 35.

Wg dostępnej mi wiedzy, Aziz Karaoglu nie otrzymał wypłaty za walkę na KSW 35, której termin jest ustalony kontraktem a który już minął. Czy to w związku z roszczeniem finansowym federacji i czy jest to zasadne wg prawa?
– Nasz klient jest niewinny i szczególnie dotknięty sportowo, do czego przykłada szczególną uwagę względem młodych adeptów sztuk walki, gdzie swoją osobą promuje zdrowy tryb życia. Cały utwór, gdzie w mediach zostało to przedstawione pod kątem ewentualnego terroryzmu, to tutaj absolutnie nie było zamierzeniem naszego klienta. Wręcz przeciwnie, on nie chciał, żeby ten utwór został puszczony. My podnieśliśmy również i tę kwestię w piśmie do KSW. Zgodnie z oświadczeniem samego Aziza Karaoglu podkreślić trzeba z całą stanowczością, że nie jest on terrorystą, nie popiera propagowania ekstremizmu religijnego i nie przynależy do żadnych radykalnych ugrupowań nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Jest sportowcem, muzułmaninem, ojcem i obywatelem wolnej Europy!

Co mówi ustawa o imprezach masowych, kto na końcu jest odpowiedzialny za muzykę: zawodnik czy organizator i do kogo należy obowiązek sprawdzenia jej treści?
– Organizator imprezy masowej ponosi odpowiedzialność za wszelkie przedsięwzięcia, które zostaną dokonane podczas imprezy. Od ochrony zgodnie z ilością osób, poprzez inne czynności, włącznie wreszcie z utworem muzycznym jaki organizator puszcza, łącznie choćby z naruszeniem praw autorskich. Także już tutaj możemy mówić o jakiś niedopatrzeniach. Oczywiście zawodnicy zgodnie z regulaminem mają prawo wybrać swój utwór muzyczny przy którym chcą wyjść do ringu.

Jeżeli jak Pan przyznał, organizator ponosi odpowiedzialność za całą imprezę, o jakich konsekwencjach dla nich mówi ustawa?
– Przed organizatorami imprez masowych rodzi się odpowiedzialność cywilna, ale również karna. Nie zapominajmy, że w naszej ustawie zasadniczej czy karnej, wręcz mamy wprost zakazane nawoływanie do nienawiści. Tutaj muszę powtórzyć, że nie jest winą naszego klienta błąd emisji utworu „na wyjście”. W związku z tym nie może ponosić negatywnych konsekwencji. Co więcej, to wizerunek naszego klienta zostaje naruszony dość istotnie. Wiemy, że nasz klient jest światowej sławy „fighterem” i dba o swój wizerunek, ale przede wszystkim jest człowiekiem, obywatelem Europy i wręcz przeciwnie to Aziz Karaoglu – ukazany w polskich mediach internetowych i pomówiony o związki z terroryzmem, sam stał się ofiarą mowy nienawiści. Kancelaria Adwokacka Anna Skibińska Trzoska stoi na straży Praw Człowieka, broni mniejszości religijnych i walczy o Polskę tolerancyjną i otwartą dla innych wyznań religijnych. Kancelaria jest przeciwnikiem jakichkolwiek ugrupowań terrorystycznych oraz radykalizmu religijnego.

Ten sam utwór z KSW 35, został użyty m. in. na KSW 31, ale wtedy Aziz Karaoglu otrzymał zapłatę, a więc wypełnił postanowienia umowy. Co się zmieniło teraz, że federacja zamierza wobec niego wyciągać surowe konsekwencje?
– Dokładnie. I tu jest moje pytanie jaki jest związek przyczynowo skutkowy pomiędzy puszczoną muzyką a wypłatą dla mojego klienta? Z punktu widzenia federacji, była to walka przegrana a więc tak czy inaczej, zgodnie z kontraktem należy mu się wynagrodzenie za odbytą walkę. My oczywiście stoimy na stanowisku, że Aziz Karaoglu tę walkę wygrał i dlatego złożyliśmy ten protest. Natomiast sam związek między puszczoną muzyką, a odbytą walką jest żaden.

Zdajemy sobie sprawę, że federacja przez lata wyrabiała sobie opinię wśród widzów. Mówiąc tak po polsku i nie chcę tego stwierdzić jednoznacznie, ale prawdopodobnie jest to przysłowiowe „odwracanie kota ogonem”. Odwracamy uwagę, żeby zbić to meritum sprawy, na którym my się tak naprawdę opieramy i na faktach, które udowodnimy w przypadku, gdy sprawa znajdzie się na drodze sporu sądowego. Druga strona też będzie oczywiście udowadniała swoje racje, choć w intencji naszego klienta nie jest konieczny spór sądowy. Nasz klient jest otwarty na negocjacje, ale wciąż musimy się poruszać na twardych zasadach. To muszą być rzetelnie prowadzone negocjacje, a nie tylko z punktu widzenia jednej strony. Podkreślić trzeba, że to właśnie na wskutek wydarzeń w Europie i poza jej granicami Pan Aziz Karaoglu nie chciał by ta piosenka była w jakikolwiek sposób powiązana z jego osobą, dlatego też podał inny utwór na KSW 35.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo78
Bolo78
5 lat temu

Panie Wojtku przydaly by sie wywiady z obojgiem Panow, i moze jakis konkretny z KSW nie tylko opublikowanie oficjalnego oswiadczenia. Ja osobiscie uwazam ze ,jednak wynik walki to byla kompromitacje najwiekszej organizacji w Polsce. Co do piosenki to jest zawsze wybor indywidualny zawodnika, i jak lublilem Aziza to jednak stracil w mlich oczach, ale to moja osobista dygresja.Pozdrawiam wszystkich kibicow MMA

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  Bolo78
5 lat temu

Jestem jedną nogą na udawanym urlopie… należy mi się po kilku latach bez urlopu 😉

taras
taras
5 lat temu

Kompromitacja Sztuk Walki

nono
nono
5 lat temu

moim zdaniem problem jst tylko jeden. KSW się pomyliło. i nie załatwiło sprawy tylko zrobiło problem. wszyscy zapominają ze piosenka poleciałą nie dlatego że on jest jakiejś tam religii czy jakimś tam terrorystą. piosenka poleciała bo KSW się pomyliło. tyle

Zawodnik32
Zawodnik32
5 lat temu

Ta cała afera jest spowodowana tymi całymi imigrantami. Media nagłaśniają napływ na Europę, islamiści itd. Gdyby nie to to nic by się nie działo i utwór każdemu by pasował. Teraz jest taki czas i ”moda” na przewrażliwienie religijne. Minie.

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Viser…Ten wpis to słowa prawników, którzy mają świadomość „kalibru sprawy” i potencjału przeciwnika jak i nastrojów społecznych, oraz ideologi obecnego rządu, któremu eskalacja antyemigracyjno islamistycznych emocji społecznych jest nie na rękę, a chrześcijaństwo jest głównym drogowskazem. To środowisko dla Turka Muzułmanina, nie będzie obiektywne,ani przychylne, czego zresztą już doświadczył przy werdykcie sędziowskim, oraz zwolnieniu i kosmicznej karze od KSW, nie bez znaczenia jest też fakt wstrzymania przez polaków wypłaty wynagrodzenia za walkę dla Aziza. Generalnie został uznany za wroga narodu i reprezentanta Islamskich terrorystów, został „kozłem ofiarnym” wyrok zapadł , zostały formalności do dopięcia. Jakie szanse na uczciwy proces ma w tej sytuacji ten człowiek? Bez milionów KSW i Polsatu, bez wsparcia narodu, bez przychylności rządu..w obcym chrześcijańskim kraju? Szukanie ugody, jest jak najbardziej uzasadnione i właściwe na tym etapie…

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Zacznijmy od tego, że zajmował się ochroną islamskego fanatyka, a hymn alkaidy przypadkiem sobie wybrał? To nie rząd, ale Polacy nie sa przychylni islamowi, szczegolnie ci na emigracji, bo mają z tymi ludźmi styczność codziennie. Nikt nie chce islamskiego kalifatu jaki jest już we Francji, UK, Szwecji, Belgii. Przypominam też aby ludzie zapoznali się z historią fałszywego proroka mohameta. Był on mordercą, gwałcicielem i handlarzem niewolników, proszę sprawdzić życiorys tego typa, na któego cześć miliony ludzi nosi jego imię. Nie chcemy tu terrorystów i zamachów. A to jest ze sobą powiązane islam = zamachy. Z islamski fanatykami się nie negociuje. Tu jest Polska i mimo promocji tego syfu w tv żaden rozsądny Polak nie da sobie narzucić tego syfu. Walczycie z kościołem to walczcie tak samo z islamem, gdzie za odstępstwo od wiary karze się śmiercią w imię ich bożka, tak samo karze się za ślub z niewiernym. Dziwicie się czemu Mamed nie przyjął naszej wiary, a jego polska żona przyjęła islam, bo jak to powiedziała w wywiadzie ” większość naszych znajomych to muzułmanie, a z kim przystajesz takim się stajesz”.

czesty33
czesty33
5 lat temu

Panowie, wczytajcie sie dokladnie w oswiadczenie powyzej. Ale tak dokladnie. Jesli mialby mozliwosc wygrania w sadzie tego sporu to by go chcial wygrac oczyszczajac swoje dobre imie. KSW kwoty rekompensaty nie otrzyma na sto procent, tylko pokazuja ze sa powaznym dzielem stad i powazna kwota. Ale skoro pan zwolniony Aziz jest niewinny a utwor zlosliwie ktos mu puscil nie po raz pierwszy, w jezyku ktorego nie rozumie i nie zna, nie wie o czym piosenka itd, to niech wytoczy ciezkie dziala i za szkode na wizerunku pociagnie organizatora do odpowiedzialnosci. Na milion odszkodowania. On jest w tym sporze bez szans, wszyscy wiedza, nawet kibicie ze kazdy zawodnik sam sobie wybiera utwor.

vamos
vamos
5 lat temu

i tak to jest jak sie ciapatych zatrudnia

V szuje SQUAD
V szuje SQUAD
5 lat temu

Dzięki za oświadczonko drugiej strony… bo całe forum cohones właśnie robi loda KSW..tylko żeby Wojtek nie był drugim Arielem w KSW 🙂

Radek Olszak
Radek Olszak
5 lat temu

Prosimy o stanowisko złotoustego Waldemara Kasty dlaczego ten utwór znalazł się na KSW. Wszak to on odpowiada za muzykę(jako muzyk). Niech nie zrzuca odpowiedzialności na AZIZA , Kawulskiego i Lewandowskiego. To Kasta zawalił…i

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Potrzebowali „kozła ofiarnego”, Aziz pasuje idealnie….z Mamedem nie chce walczyć, a resztę zamiata.W obecnej sytuacji Materla jest na wagę złota dla KSW, więc KO od Turka odpada..:) Drwalu też się przyda…Chłop jest po prostu za dobry. Niestety KSW nie jest sportową federacją, promują swoje „gwiazdy” które mają sprzedać PPV. Paradoksalnie w przypadku Gamera ,poszli „sportowo” ryzykując że pas zgarnie francuz. No , ale to z czystej złośliwości. Co do 800 K to „element” zasłony dymnej, ma pokazać z jaką powagą i bezwzgędnością KSW rozwiązuje problem i spełnia oczekiwania kibiców. Na kasę nawet nie liczą…To cyfra dla „mas”.Szkoda mi Aziza ,takich zawodników chciałbym oglądać w KSW.

Eksporter Zła
Eksporter Zła
5 lat temu

@Juliusz Kliszewski

kiedyś toczyliśmy dość krótką dysputę na temat konsekwencji rozwoju MMA. Tu mamy życiowy przykład do czego to doszło. Kiedy kluby miały zatargi, rozwiązywały je „po męsku” (inna sprawa, że trąciło to półświatkiem). Teraz? po dyskusyjnej walce organizacja na podstawie dyskusyjnych argumentów zarzuca dyskusyjną winę dyskusyjnemu zawodnikowi, aby de facto zniszczyć jego życie (zapewne nie dojdzie do wykonania wyroku spłaty kwoty przerastającej możliwości zawodnika, ale wciąż). W nasz sport wkroczyli smutni panowie w garniturach wyposażeni w leksykony prawa, w miejsce spontanicznych i radujących oko eventów sportowych…

Bolo78
Bolo78
5 lat temu

Panie Wojtku przydaly by sie wywiady z obojgiem Panow, i moze jakis konkretny z KSW nie tylko opublikowanie oficjalnego oswiadczenia. Ja osobiscie uwazam ze ,jednak wynik walki to byla kompromitacje najwiekszej organizacji w Polsce. Co do piosenki to jest zawsze wybor indywidualny zawodnika, i jak lublilem Aziza to jednak stracil w mlich oczach, ale to moja osobista dygresja.Pozdrawiam wszystkich kibicow MMA

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  Bolo78
5 lat temu

Jestem jedną nogą na udawanym urlopie… należy mi się po kilku latach bez urlopu 😉

taras
taras
5 lat temu

Kompromitacja Sztuk Walki

nono
nono
5 lat temu

moim zdaniem problem jst tylko jeden. KSW się pomyliło. i nie załatwiło sprawy tylko zrobiło problem. wszyscy zapominają ze piosenka poleciałą nie dlatego że on jest jakiejś tam religii czy jakimś tam terrorystą. piosenka poleciała bo KSW się pomyliło. tyle

Zawodnik32
Zawodnik32
5 lat temu

Ta cała afera jest spowodowana tymi całymi imigrantami. Media nagłaśniają napływ na Europę, islamiści itd. Gdyby nie to to nic by się nie działo i utwór każdemu by pasował. Teraz jest taki czas i ”moda” na przewrażliwienie religijne. Minie.

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Viser…Ten wpis to słowa prawników, którzy mają świadomość „kalibru sprawy” i potencjału przeciwnika jak i nastrojów społecznych, oraz ideologi obecnego rządu, któremu eskalacja antyemigracyjno islamistycznych emocji społecznych jest nie na rękę, a chrześcijaństwo jest głównym drogowskazem. To środowisko dla Turka Muzułmanina, nie będzie obiektywne,ani przychylne, czego zresztą już doświadczył przy werdykcie sędziowskim, oraz zwolnieniu i kosmicznej karze od KSW, nie bez znaczenia jest też fakt wstrzymania przez polaków wypłaty wynagrodzenia za walkę dla Aziza. Generalnie został uznany za wroga narodu i reprezentanta Islamskich terrorystów, został „kozłem ofiarnym” wyrok zapadł , zostały formalności do dopięcia. Jakie szanse na uczciwy proces ma w tej sytuacji ten człowiek? Bez milionów KSW i Polsatu, bez wsparcia narodu, bez przychylności rządu..w obcym chrześcijańskim kraju? Szukanie ugody, jest jak najbardziej uzasadnione i właściwe na tym etapie…

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Zacznijmy od tego, że zajmował się ochroną islamskego fanatyka, a hymn alkaidy przypadkiem sobie wybrał? To nie rząd, ale Polacy nie sa przychylni islamowi, szczegolnie ci na emigracji, bo mają z tymi ludźmi styczność codziennie. Nikt nie chce islamskiego kalifatu jaki jest już we Francji, UK, Szwecji, Belgii. Przypominam też aby ludzie zapoznali się z historią fałszywego proroka mohameta. Był on mordercą, gwałcicielem i handlarzem niewolników, proszę sprawdzić życiorys tego typa, na któego cześć miliony ludzi nosi jego imię. Nie chcemy tu terrorystów i zamachów. A to jest ze sobą powiązane islam = zamachy. Z islamski fanatykami się nie negociuje. Tu jest Polska i mimo promocji tego syfu w tv żaden rozsądny Polak nie da sobie narzucić tego syfu. Walczycie z kościołem to walczcie tak samo z islamem, gdzie za odstępstwo od wiary karze się śmiercią w imię ich bożka, tak samo karze się za ślub z niewiernym. Dziwicie się czemu Mamed nie przyjął naszej wiary, a jego polska żona przyjęła islam, bo jak to powiedziała w wywiadzie ” większość naszych znajomych to muzułmanie, a z kim przystajesz takim się stajesz”.

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
Reply to  Lamikoboy
5 lat temu

Widzę, że jesteś w stanie „świętej wojny” z Islamem ,który jest tym Złym, a ty reprezentujesz Dobro jak domniemam…Takie poglądy rodzą się w strachu, który w połączeniu z towarzyszącymi mu emocjami ma „wielkie Oczy”..i jest też zaraźliwy, co jeszcze potęguje negatywne nastroje podatnej(lękliwej) części społeczeństwa., które pod wpływem silnych emocji koncentruje się na wyszukiwaniu , dowodów na potwierdzenie ich obaw…w tym przypadku, Zła w całym Islamskim świecie…Miałem podobny schemat myślenia po rozwodzie, przez pewien okres widziałem w Kobietach tylko złe strony i negatywne zachowania, ,każdego dnia odnajdywałem ,kilka przykładów utwierdzających mnie w moim stanowisku że Kobiety są Złe…i widać to na każdym kroku…Mineło trochę czasu, emocje opadły…Teraz widzę przewagę pozytywnych cech u Kobiet..wrócił spokój i równowaga. Nie wrzucam już wszystkich Kobiet do jednego wspólnego worka z podpisem „ZŁY”, bo nie jest to prawdą…Tak samo jest z Muzułmanami nie wszyscy są Źli…To samo tyczy się Religi, nie ma Dobrych i Złych. Każda z nich ma Dobre i Złe ,strony. Chrześcijanizm , też nie jest idealny, krwi na rękach też ma nie mało. Kryzys emigracyjny jest powodem, eskalacji obaw i negatywnych emocji społecznych…które są w pewnym stopniu uzasadnione, sporym napływem Islamistów do europy, wśród których są niebezpieczni ludzie. Zamachy terrorystyczne w europie, zburzyły poczucie bezpieczeństwa, wśród części ludzi..rozsiewając strach, któremu towarzyszy złość i wiele innych negatywnych emocji…Z tond ta „Nerwowa atmosfera” i antyislamizm….Tak na prawdę , terroryzm jest jednym z najmniejszych zagrożeń jakich powinniśmy się obawiać jako Polacy czy Europejczycy…Ich możliwości Bojowe, skala działania,zasięg i potencjał są śmieszne i nic nie znaczące, względem naszych. To Leszcze, bazujący na lęku jaki budzą u zwykłych ludzi, swoimi Aktami Terroru na niewinnych, nieświadomych ludzi. Ich działania to akty desperacji, oparte na bezsilności…Wobec „zachodu” który sporo na ich terytoriach działał….

czesty33
czesty33
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Widzisz, trafiles przypadkiem w punkt. Ze ich zdolnosci sa niczym w porownaniu naszych…ale patrzac wstecz, nie zdolnosci sa wyznacznikiem zwyciestw, tylko odwaga zdolnosc do poswiecen i twardosc. Oni maja w nosie wszystko inne, wyrobili sobie opinie nie bez przyczyny. Ja nic nie mam do nich, ani do katolikow ani do jogginow i innych. Prawo powinno byc egzekwowane rowno. A nie zachodni sasiad przeprowadza szkolenia bo moze nie wiedza jak sie zachowac. Jak dostaje mandat za granica nikt sie mnie nie pyta, czy moze zrozumialem tresc tablic na granicy. Tak samo kazdy czlowiek musi przestrzegac praw. Jak ktos zaczepia innego powinien zostac spacyfikowany i powedrowac na dolek. Psiarnia nie powinna sie pytac, kto gdzie czy ma paszport polsatu. Jak bys sobie chcial wyemigrowac na wschod to chlopaki putina na granicy nie pytaliby czy skumales, tylko ognia. Wiec tez stad sie bierze niechec ludzi, sami na nia pracuja do tego panstwa nie egzekwuja swoich praw…

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
Reply to  czesty33
5 lat temu

„.ale patrzac wstecz, nie zdolnosci sa wyznacznikiem zwyciestw, tylko odwaga zdolnosc do poswiecen i twardosc”
….częścowo masz rację…Cechy o których piszesz, są jednym z składowych, sukcesu czyli zwycięstwa. Natomiast same w sobie nie zapewniają znaczącej przewagi, na dzisiejszych „polach walki”…Czasy kiedy, wygrywano tym wojny będąc w mniejszości mineły dawno temu, wraz z rozwojem technologi i przemysłu zbrojeniowego i kasy jaką „zachód” inwestuje swoje wojska…. Najodwarzniejszym , Najwaleczniejszym oraz Nigdy się nie poddającym narodem Bracie jesteśmy my Polacy, potwierdza to nasza historia, oraz opinie innych narodów o Polakach , których Wyjątkowość ujawnia się zawsze w czasach wojennych…I mi osobiście ich „morderstwa” na niewinnych ludziach, nie imponują odwagą czy jakąś inną wyjątkową cechą godną podziwu, a wręcz przeciwnie dla mnie ich nikczemne , bezduszne i prymitywne działania, są oznaką bezsilności i desperacji…Niepokojące jest ich przekonanie o słuszności swoich nieludzkich metod, które uważają za uzasadnione i konieczne…Co oznacza , że czują się skrzywdzeni przez „zachodnie mocarstwa” co niestety może mieć uzasadnienie w rzeczywistości…

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Kolego swoje bzdety i użalania nad rozwodem możesz opowiadać kolegom. Tak się składa, że mam bardzo dobrego znajomego Palestyńczyka. I oboje reprezentujemy przeciwne strony, ale nie przeszkadza nam to mieć dobre relacje i poznać co myśli druga strona. Przeciętny Palestyńczyk uważa, że wszystkich Żydów powinno się pozabijać i w jakiś sposób podziwiają hitlera. I dużo duzo innych rzeczy… ALe mniejsza o to . Chrześcijanizm nie zatrzymał się 1300 lat temu , nie zabija za odstępstwo od wiary, czy śluby mieszane, nie wysadza też ludzi w powietrze w imię Boga i w wierze, że mordując niewiernych trafi się do nieba i służyć ci będą prostytuki. Wyprawy krzyżowe to była próba odbicia ziem najechanych przez islamistów. Islamizacja Europy trwa w najlepsze i nie ma co tego usprawiedliwiać, tylko trzeba to potępiać tak jak fałszywego proroka mohameta. Przypominam, że oni chcą się asymilować, chociaż muzułmańśka kobieta nie ma prawa poślubić niewiernego bo grozi jej za to śmierć. Jakby nie czuwanie służb antyterrorystycznych to zamachy byłyby co tydzień i tak jest prawda i nie ma co dyskutować i robić podziały na dobrych islamistów i złych islamistów, bo i tak łączy ich jedno, zalanie świata islamem. A w Europie idzie im to perfekcyjnie.

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
Reply to  Lamikoboy
5 lat temu

„Kolego swoje bzdety i użalania nad rozwodem możesz opowiadać kolegom” ……Przemyślałeś to zdanie? 🙂 „Tak się składa, że mam bardzo dobrego znajomego Palestyńczyka. I oboje reprezentujemy przeciwne strony, ale nie przeszkadza nam to mieć dobre relacje i poznać co myśli druga strona.” …..tutaj z kolei zaprzeczasz swojej ideologi. Przecież nie istnieją „normalni” muzułmanie, jakim cudem masz z nim „dobre relacje” jak możesz przy swoich przekonaniach nazywać jednego z nich swoim „dobrym znajomym” ???? Czy może nie wszyscy z nich to „terroryści”? 😉

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
Reply to  Lamikoboy
5 lat temu

Posłuchaj jeszcze jak wygląda ich świat ……..
https://www.youtube.com/watch?v=kcER5gkv2yM

czesty33
czesty33
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Widzisz, trafiles przypadkiem w punkt. Ze ich zdolnosci sa niczym w porownaniu naszych…ale patrzac wstecz, nie zdolnosci sa wyznacznikiem zwyciestw, tylko odwaga zdolnosc do poswiecen i twardosc. Oni maja w nosie wszystko inne, wyrobili sobie opinie nie bez przyczyny. Ja nic nie mam do nich, ani do katolikow ani do jogginow i innych. Prawo powinno byc egzekwowane rowno. A nie zachodni sasiad przeprowadza szkolenia bo moze nie wiedza jak sie zachowac. Jak dostaje mandat za granica nikt sie mnie nie pyta, czy moze zrozumialem tresc tablic na granicy. Tak samo kazdy czlowiek musi przestrzegac praw. Jak ktos zaczepia innego powinien zostac spacyfikowany i powedrowac na dolek. Psiarnia nie powinna sie pytac, kto gdzie czy ma paszport polsatu. Jak bys sobie chcial wyemigrowac na wschod to chlopaki putina na granicy nie pytaliby czy skumales, tylko ognia. Wiec tez stad sie bierze niechec ludzi, sami na nia pracuja do tego panstwa nie egzekwuja swoich praw…

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
Reply to  czesty33
5 lat temu

„.ale patrzac wstecz, nie zdolnosci sa wyznacznikiem zwyciestw, tylko odwaga zdolnosc do poswiecen i twardosc”
….częścowo masz rację…Cechy o których piszesz, są jednym z składowych, sukcesu czyli zwycięstwa. Natomiast same w sobie nie zapewniają znaczącej przewagi, na dzisiejszych „polach walki”…Czasy kiedy, wygrywano tym wojny będąc w mniejszości mineły dawno temu, wraz z rozwojem technologi i przemysłu zbrojeniowego i kasy jaką „zachód” inwestuje swoje wojska…. Najodwarzniejszym , Najwaleczniejszym oraz Nigdy się nie poddającym narodem Bracie jesteśmy my Polacy, potwierdza to nasza historia, oraz opinie innych narodów o Polakach , których Wyjątkowość ujawnia się zawsze w czasach wojennych…I mi osobiście ich „morderstwa” na niewinnych ludziach, nie imponują odwagą czy jakąś inną wyjątkową cechą godną podziwu, a wręcz przeciwnie dla mnie ich nikczemne , bezduszne i prymitywne działania, są oznaką bezsilności i desperacji…Niepokojące jest ich przekonanie o słuszności swoich nieludzkich metod, które uważają za uzasadnione i konieczne…Co oznacza , że czują się skrzywdzeni przez „zachodnie mocarstwa” co niestety może mieć uzasadnienie w rzeczywistości…

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Kolego swoje bzdety i użalania nad rozwodem możesz opowiadać kolegom. Tak się składa, że mam bardzo dobrego znajomego Palestyńczyka. I oboje reprezentujemy przeciwne strony, ale nie przeszkadza nam to mieć dobre relacje i poznać co myśli druga strona. Przeciętny Palestyńczyk uważa, że wszystkich Żydów powinno się pozabijać i w jakiś sposób podziwiają hitlera. I dużo duzo innych rzeczy… ALe mniejsza o to . Chrześcijanizm nie zatrzymał się 1300 lat temu , nie zabija za odstępstwo od wiary, czy śluby mieszane, nie wysadza też ludzi w powietrze w imię Boga i w wierze, że mordując niewiernych trafi się do nieba i służyć ci będą prostytuki. Wyprawy krzyżowe to była próba odbicia ziem najechanych przez islamistów. Islamizacja Europy trwa w najlepsze i nie ma co tego usprawiedliwiać, tylko trzeba to potępiać tak jak fałszywego proroka mohameta. Przypominam, że oni chcą się asymilować, chociaż muzułmańśka kobieta nie ma prawa poślubić niewiernego bo grozi jej za to śmierć. Jakby nie czuwanie służb antyterrorystycznych to zamachy byłyby co tydzień i tak jest prawda i nie ma co dyskutować i robić podziały na dobrych islamistów i złych islamistów, bo i tak łączy ich jedno, zalanie świata islamem. A w Europie idzie im to perfekcyjnie.

Viser
Viser
5 lat temu

A tam pieprzenie, to mówi sporo ” Nasz klient jest otwarty na negocjacje ” – oni wiedzą, że tego nie wygrają, chcą załatwić to na spokojnie. Jak KSW mogło pomylić utwory skoro ten sam leciał przy KSW 31, czyli zapewne już puścili z automatu, to Aziz sam świadomie podał jeszcze znacznie wcześniej ten utwór na swoje wyjście.
Oczywiście błąd ludzi z federacji, że nikt nie sprawdził o co chodzi w tej piosence, ale bądźmy szczerzy – czy ktoś z Was przypuszczałby, że jakiś zawodnik jako swoją muzykę na wejście poda hymn islamistów ? Zapewne nie.
Druga sprawa to taka, że łatwiej przesłuchać piosenkę po Polsku i zorientować się, że jest za dużo przekleństw, a inną sprawą jest przesłuchać piosenkę po arabsku i dodatkowo to zrozumieć…
Ja jestem po stronie KSW, Aziz w swoim oświadczeniu oczerniał dobre imię federacji. To on sam podał ten utwór, dobrze wiedząc co on oznacza i co tam jest śpiewane.

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Dział nie wyciąga się w mediach, trzyma się je na walkę w sądzie. KSW też nie uzasadniło w mediach podstaw do swoich roszczeń, bo przecież to że Aziz nie zgadza się z werdyktem, jak połowa Polski, nie jest podstawą do zerwania umowy czy kary, piosenka co do której wydał oświadczenie też nie ma takiej wagi, bo to KSW ostatecznie akceptuje muzykę i ponosi za nią odpowiedzialność cywilną i karną, to z kolei narzuca na nich obowiązek sprawdzania co puszczają. Zawodnik ma prawo zaproponować co mu się podoba, decyduje KSW. I tak to będzie interpretował sąd.

czesty33
czesty33
Reply to  disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Ja osobiscie uwazam, ze hajs za walke powinien juz byc na jego koncie, chyba ze kontrakt przewiduje wstrzymanie sie z wyplata w jakichs okolicznosciach. To ze polecial dyscyplinarnie nie jest dla mnie zaskoczeniem wcale. Niech sie ciagaja po sadach nie mam problemu z tym.

Cain
Cain
5 lat temu

wstyd dla KSW ale nie takie wstydy znosili więc mają wyjebane na zasady. liczy się hajs i ich końcówka ogona

Mirek Ka
Mirek Ka
5 lat temu

kompromitacja Ksw

czesty33
czesty33
5 lat temu

Panowie, wczytajcie sie dokladnie w oswiadczenie powyzej. Ale tak dokladnie. Jesli mialby mozliwosc wygrania w sadzie tego sporu to by go chcial wygrac oczyszczajac swoje dobre imie. KSW kwoty rekompensaty nie otrzyma na sto procent, tylko pokazuja ze sa powaznym dzielem stad i powazna kwota. Ale skoro pan zwolniony Aziz jest niewinny a utwor zlosliwie ktos mu puscil nie po raz pierwszy, w jezyku ktorego nie rozumie i nie zna, nie wie o czym piosenka itd, to niech wytoczy ciezkie dziala i za szkode na wizerunku wytoczy ciezkie dziala i pociagnie organizatora do odpowiedzialnosci. Na milion odszkodowania. On jest w tym sporze bez szans, wszyscy wiedza, nawet kibicie ze kazdy zawodnik sam sobie wybiera utwor.

vamos
vamos
5 lat temu

i tak to jest jak sie ciapatych zatrudnia

V szuje SQUAD
V szuje SQUAD
5 lat temu

Dzięki za oświadczonko drugiej strony… bo całe forum cohones właśnie robi loda KSW..tylko żeby Wojtek nie był drugim Arielem w KSW 🙂

Boruta
Boruta
5 lat temu

Jeżeli doktorancik Katedry PRAW CZŁOWIEKA i Etyki Prawniczej nie pożegna się z szansą na doktorat za wspieranie faceta propagującego zaprzeczenie praw człowieka, to znaczy, ze moja stara buda zupełnie zeszła na psy. 🙁

Radek Olszak
Radek Olszak
5 lat temu

Prosimy o stanowisko złotoustego Waldemara Kasty dlaczego ten utwór znalazł się na KSW. Wszak to on odpowiada za muzykę(jako muzyk). Niech nie zrzuca odpowiedzialności na AZIZA , Kawulskiego i Lewandowskiego. To Kasta zawalił…i

disqus_oeXMPKALVn
disqus_oeXMPKALVn
5 lat temu

Potrzebowali „kozła ofiarnego”, Aziz pasuje idealnie….z Mamedem nie chce walczyć, a resztę zamiata.W obecnej sytuacji Materla jest na wagę złota dla KSW, więc KO od Turka odpada..:) Drwalu też się przyda…Chłop jest po prostu za dobry. Niestety KSW nie jest sportową federacją, promują swoje „gwiazdy” które mają sprzedać PPV. Paradoksalnie w przypadku Gamera ,poszli „sportowo” ryzykując że pas zgarnie francuz. No , ale to z czystej złośliwości. Co do 800 K to „element” zasłony dymnej, ma pokazać z jaką powagą i bezwzgędnością KSW rozwiązuje problem i spełnia oczekiwania kibiców. Na kasę nawet nie liczą…To cyfra dla „mas”.Szkoda mi Aziza ,takich zawodników chciałbym oglądać w KSW.

Eksporter Zła
Eksporter Zła
5 lat temu

@Juliusz Kliszewski

kiedyś toczyliśmy dość krótką dysputę na temat konsekwencji rozwoju MMA. Tu mamy życiowy przykład do czego to doszło. Kiedy kluby miały zatargi, rozwiązywały je „po męsku” (inna sprawa, że trąciło to półświatkiem). Teraz? po dyskusyjnej walce organizacja na podstawie dyskusyjnych argumentów zarzuca dyskusyjną winę dyskusyjnemu zawodnikowi, aby de facto zniszczyć jego życie (zapewne nie dojdzie do wykonania wyroku spłaty kwoty przerastającej możliwości zawodnika, ale wciąż). W nasz sport wkroczyli smutni panowie w garniturach wyposażeni w leksykony prawa, w miejsce spontanicznych i radujących oko eventów sportowych…

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x