UFC 199: Nowe zasady ważenia w pigułce

03 Czerwiec 2016
0
UFC 199: Nowe zasady ważenia w pigułce

waga-ufc-wazenie

Zasady ważenia pozostawały w federacji UFC niezmienne przez ostatnie 15 lat. Dzisiejsza ceremonia odbędzie się jednak na innych zasadach, które mają zaoszczędzić zawodnikom nieco więcej zdrowia.

Największa zmiana dotyczy dnia dzisiejszego, bo od 10:00 do 14:00 zawodnicy mają możliwość wypełnić swój obowiązek w obecności oficjeli Komisji Sportowej oraz reprezentanta ekipy przeciwnej. W domyśle, da to fighterom więcej czasu na nawodnienie organizmu. Co w takim razie z oficjalną częścią ważenia dla publiczności?

Wszystko zgodnie z planem (red. transmisja na MMAnews o 1:00 w nocy), bo zawodnicy pokażą się przed fanami tak jak to było dotychczas. Jedyną różnicą będzie fakt, że prowadzący ceremonię poda informację, że limit został zarejestrowany wcześniej i nie będzie jej czytał z wagi.

Jeżeli zawodnik zadeklaruje chęć sprawdzenia wagi pomiędzy wspomnianą 10:00-14:00 i nie zrobi limitu, nadal ma drugą szansę. Jeżeli nadal nie osiągnie wagi, pozostaje mu godzina na naprawienie tego stanu rzeczy lub utraci 20% z wypłaty, czyli tak jak było dotychczas.

Całemu procesowi będzie się przyglądała komisja lekarzy, którzy będą czuwali nad właściwym procesem nawodnienia zawodnika. A to można stwierdzić po rytmie serca, ciśnieniu, napięciu skóry. Jeżeli zawodnik będzie mocno odwodniony w dniu ważenia, otrzyma plan właściwego nawodnienia organizmu. Jeżeli sytuacja ta będzie miała miejsce w dniu walki, jest to warunek, który może go zdyskwalifikować ze współzawodnictwa.

Jak podkreśla reprezentant Komisji, całość nie ma na celu dyskwalifikowania zawodników lecz przekonanie ich, że proces utraty zbyt dużej ilości wagi wcale nie czyni ich mocniejszymi jak się potocznie uważa. Jest wręcz odwrotnie, jak twierdzi dalej lekarz z NSAC. Wkrótce przekonamy się jak całość sprawdzi się w praktyce.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x