Bellator 158: Łukasz Klinger przegrał przez duszenie w pierwszej, Oli Thompson znokautowany w drugiej (+video)

17 Lipiec 2016
4
Bellator 158: Łukasz Klinger przegrał przez duszenie w pierwszej, Oli Thompson znokautowany w drugiej (+video)

Foto: Bellator MMA

Foto: Bellator MMA


Za nami londyńska edycja gali Bellator 158 na której polegli ci, na których najbardziej mogło zależeć polskim kibicom. Obaj, Łukasz Klinger (7-3) i Oli Thompson (17-9) przegrali swoje pojedynki przed czasem.

Francis Carmont (25-11) potrzebował jedynie 3:54, żeby wyegzekwować na swoim rywalu poddanie duszeniem D’arce. Pojedynek rozpoczął się od prostych Francuza, którymi wypracował podłoże do obalenia, skąd najpierw przeszedł do pełnej gardy, a następnie do półgardy, skąd przedramieniem przyciskał tchawicę Łukasza. Polak spróbował wykorzystać pozycję do przetoczenia, ale Francis powstrzymał jego zamiary i powrócił do pełnej gardy. Carmont ponownie wszedł do półgardy i założył duszenie D’arce, przechodząc do bocznej pozycji, skąd mógł jeszcze mocniej zacisnąć duszenie. Łukasz Klinger próbuje jeszcze uciec i był blisko, ale ostatecznie jest zmuszony odklepać.


Trochę lepiej poszło znanemu z występów w KSW Oli’emu Thompsonowi, który dotarł do końca drugiej rundy. Jego rywal Matt Mitrione (11-5) od początku narzucił mocne tempo, ale Brytyjczyk nie pozostawał dłużny, odpowiadając ogniem. Sędzia przerwał pojedynek, gdy w jednej z akcji Oli otrzymał cios poniżej pasa, ale restart był bardzo szybki. Oli krąży wokół rywala, uciekając od siatki ale w trakcie otrzymał potężne kolano. Amerykanin napiera serią, w zamian Thompson odpowiada mocnym podbródkowym, którym pokazuje, że wciąż jest świadomy i niebezpieczny. Brytyjczyk skraca dystans do klinczu, wchodząc trafia krótkim prawym. Matt obrócił rywala podchwytem i przyciska do klatki. Oli trafia pod koniec kolejnymi dwoma podbródkowymi i koniec rundy pierwszej.

Mitrione rozpoczyna prawą i low kickiem, Thompson odpowiedział lewym krzyżowym, schyla się pod atakiem rywala i dokłada prawy. Matt spycha Brytyjczyka pod siatkę i trzyma go seriami krótkich lewych. Amerykanin odchodzi i trafia prawym, który zamroczył Oliego i kończy go kolejnym prawym w barażu uderzeń, po których Thompson pada na deski.


W najważniejszej walce wieczoru, Paul Daley przegrał na własnym terenie decyzją sędziów z Douglasem Limą, który zapewnił idealne 30-27 na swoją korzyść.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nonozoidberg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nono
Gość
nono
Offline

szkoda obu panów 🙁

nono
Gość
nono
Offline

szkoda obu panów 🙁

zoidberg
Gość
zoidberg
Offline
zoidberg
Gość
zoidberg
Offline