Łukasz Klinger rezygnuje z walki z Wojciechem Januszem na Gladiator Arena 10 i wybiera starcie z Francisem Carmont na Bellator 158 w Londynie

06 Lipiec 2016
0
Łukasz Klinger rezygnuje z walki z Wojciechem Januszem na Gladiator Arena 10 i wybiera starcie z Francisem Carmont na Bellator 158 w Londynie

Łukasz Klinger, fot. fotokupinski.pl

Łukasz Klinger, fot. fotokupinski.pl


Pech jednego zawodnika, szczęściem innego, choć dla kolejnego zawodnika to również niefortunna wiadomość. W tym wypadku szczęście uśmiechnęło się do Łukasza Klingera (7-2), który zastąpi Lintona Vassella (16-5) w starciu z Francisem Carmontem (24-11) w ramach gali Belletor 158, która odbędzie się 16 lipca w Londynie. Pech jednak chce, że tego dnia Polak miał zmierzyć się z Wojciechem Januszem na gali Gladiator Arena 10 w Pyrzycach.

Łukasz Klinger na początek zawodowej kariery odniósł sześć zwycięstw z rzędu, pokonując m.in. Adama Oknińskiego. Sposób na zawodnika z Przemyśla znalazł dopiero Tomasz Kondraciuk na nieistniejącym już PROMMAC. W kolejnej walce Łukasz odbudował morale, poddając balachą Andrew Clampa w pierwszej rundzie. W ostatnim występie został znokautowany przez Atanasa Djambazova w zaledwie 15 sekund.

Jego kolejny rywal Francis Carmont to weteran UFC, który rozpoczął przygodę z największą organizacją na świecie od 6 zwycięstw z rzędu, ale późniejsze trzy porażki w 2014, przypieczętowały jego wydalenie z organizacji braci Fertitta. Naturalnym następstwem po zwolnieniu, było podpisanie kontraktu z największym rywalem, Bellatorem. W debiutanckim pojedynku pokonał Anthony’ego Ruiza i dostał się do półfinału turnieju wagi półciężkiej, gdzie uległ Philowi Davisowi.

UPDATE: Do wczoraj wieczorem, Wojciech Janusz nie wiedział o zmianie rywala. Niebawem poinformujemy Was o postępach poszukiwań zastępstwa ale organizator Gladiator Areny będzie miał wyjątkowo trudne zadanie. Raz, że waga 93 jest trudną kategorią, a dwa to zbliżający się termin gali i wakacje, gdzie sporo zawodników ma inne zajęcia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o