Chad Mendes obwinia krem na łuszczycę jako powód 2-letniego zawieszenia za doping

29 Lipiec 2016
Chad Mendes obwinia krem na łuszczycę jako powód 2-letniego zawieszenia za doping

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


„Zwłoki lecą na lewo i prawo, odkąd weszła USADA.” – powiedział Joe Rogan w swoim podcaście i będzie jeszcze gorzej. Zwłaszcza, jeżeli wersja Chada Mendesa znajdzie swoje potwierdzenie w kwestii pozytywnego wyniku testu dopingowego, po którym został zawieszony na dwa lata, a jak twierdzi… chodzi o krem na skórę. Dokładnie krem, którym leczył łuszczycę na którą cierpi od dzieciństwa.

Zawsze po prostu aplikowałem krem, nie myśląc o niczym. Mój przypadek to zwyczajny pech. Koniec końców złamałem regulamin. Czy użyłem kremu? Oczywiście. Nie próbowałem pójść do USADA i wymyślać jakieś niestworzone historie. Przy okazji jedna rzecz, którą chcę wyjaśnić tym, którzy nazywają mnie „koksiarzem”. To nawet nie sterydy, lecz peptydy.”

Trzykrotny pretendent wyjaśnił również, dlaczego przez tyle czasu nie pokusił się o oficjalny komentarz w sprawie:

To upokarzające szczerze mówiąc i dlatego nie mówiłem nic na ten temat. To niesamowicie upokarzające. Zawsze byłem typem gościa, który ostro trenował i robił wszystko we właściwy sposób. Dwa lata przerwy to długo, zwłaszcza w tym sporcie.

Mimo wszystko Chad zapowiedział, że gdy wróci jako 33-latek, od razu rozpocznie bieg za tym, który będzie w posiadaniu tytułu.

Komentarze

  • kamerling

    Peptydziarz

  • kamerling

    Peptydziarz