UFC 200: Daniel Cormier jednogłośnie pokonał Andersona Silvę w trzech rundach

10 Lipiec 2016
0
UFC 200: Daniel Cormier jednogłośnie pokonał Andersona Silvę w trzech rundach

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Przyjąć taki pojedynek na 2 dni przed galą i to nie w swojej wadze, mówi wiele o charakterze Andersona Silvy. Mimo ogromnego serca, Brazylijczyk przegrał decyzją z Danielem Cormierem, na poziomie trzech pełnych rund jubileuszowej UFC 200.

Od początku Cormier trzyma środek, posyła kilka ciosów w powietrze i z łatwością obalił Andersona. Kontrola bioder z góry, by zaraz wszedł do półgardy Brazylijczyka. Mocne „ground & pound” i kontrola. Tak przez większą część rundy. Druga rozpoczęta kilkoma mocnymi kopnięciami Andersona i nawet nieźle trafia. DC wyczekał jedynie na moment, przechwycił kopnięcie i z łatwością wywrócił Silvę. Półgarda i obijanie z góry. Nie podobało się to zarówno kibicom, jak i sędziemu, który zdecydował się w końcu podnieść pojedynek. To dobry moment dla „Spidera”, który trafia kilkoma mocnymi, precyzyjnymi uderzeniami. Niestety presja DC spycha go pod klatkę, najgorsze z możliwych miejsc. Klincz i koniec rundy.

W ostatniej rundzie Daniel potrzebował 30 sekund, by sprowadzić rywala i rozpocząć konsekwentne obijanie przez „ground & pound”. Na dwie minuty przed końcem walki, sędzia ponownie podnosi fighterów, skąd Silva trafia bolesnym front kickiem pod żebra, co wyraźnie zabolało Amerykanina. Po mocnym ataku, DC udanie klinczuje i po chwili syrena kończy pojedynek, a sędziowie jednogłośnie wskazują go na zwycięzcę.

Tuż po przegranej, Anderson Silva nie omieszkał odnieść się do przebiegu walki:

Ta walka to dla mnie osobiste wyzwanie, być w stanie przyjść i zawalczyć udowadnia, że możemy osiągnąć wszystko czego pragniemy. Przywykłem do treningu z cięższymi fighterami, zrobiłem co w mojej mocy, ale jestem po operacji. Dziękuje za wszystko, to dla mnie wspaniały czas w życiu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o