Daniel Cormier zawiedziony zachowaniem Jonesa. Pojedynek na ostatnią chwilę tylko pod pewnym warunkiem (+video)

07 Lipiec 2016
Daniel Cormier zawiedziony zachowaniem Jonesa. Pojedynek na ostatnią chwilę tylko pod pewnym warunkiem (+video)

cormier-angry

Daniel Cormier oficjalnie przyznał w przeszłości, że bez względu na podjęte środki, Jon Jones nie chce aby mu pomóc i już do końca życia będzie powielał wcześniejsze błędy. Teraz, te prorocze słowa po raz kolejny idealnie pasują do sytuacji. Na specjalnej konferencji prasowej, obecny mistrz kategorii półciężkiej, skomentował wiadomość o złamaniu reguł antydopingowych przez niedoszłego rywala.

Pracowałem bardzo ciężki, żeby być na to gotowym. Zajmujesz się tym wszystkim co trzeba i dokładnie tak zrobiłem. Jestem naprawdę zawiedziony. To bardzo smutne ze sportowego punktu widzenia, z finansowego punktu widzenia, jest po prostu wiele perspektyw z których to jeden wielki zawód. Naprawdę nie wiem jak wytłumaczyć to co teraz czuję.

Podczas gdy cały świat czeka na oficjalne wyniki badań, DC nie zamierza kopać leżącego, przynajmniej nie do czasu pełnych wyjaśnień w sprawie:

Nie jestem typem człowieka, który pali drugą osobę na stosie. Bez względu na to kim jest ta osoba. USADA zmieniła wiele rzeczy. To wspaniała organizacja, która zamierza zmienić nasz sport. Widzę jak ludzie pytają „Czy USADA tego chce?” UFC to zaaranżowało. Nie musieli tego robić. Oni zdecydowali się oczyścić ten sport, więc będą ofiary.
Jones zasługuje na właściwy proces, ale jeżeli to prawda, jeżeli ktoś robi sobie coś co wpływa na niego negatywnie na miesiąc przed walką, to jest spora szansa, że ta sama osoba spróbuje się wspomagać.

Jak przyznaje, ogrom poświęceń sprawia, że jest nadal gotowy do podjęcia wyzwania z kimkolwiek, kto zechce się z nim zmierzyć, choć pod pewnymi warunkami:

Ciężko trenowałem, więc jeżeli ktoś chciałby walczyć, zróbmy to. Czemu nie? Rozumiem jednak ciężar zadania, żeby znaleźć kogoś na dwa dni przed walką. Wyrażam chęć walki, nabrać kilogramów i mogę z nimi walczyć. To nie ma znaczenia. Nie mogę walczyć z kimś naprawdę dużym, bo rozpocząłem proces skurczania organizmu do 205 funtów. Jeżeli to nie będzie miało sensu dla federacji czy dla mnie, wówczas nie ma o czym mówić.

Ryzyko popłaca, co pokazał przypadek Michaela Bispinga, ale na chłopski rozum, tylko szaleniec zaryzykowałby starcie z Danielem Cormierem na dwa dni przed jubileuszowym UFC 200. Jak twierdzi „DC” w dalszej części wywiadu, pozostaje mu przegrupować siły na inny termin i przejść do porządku dziennego wobec obecnych wydarzeń:

Ten przypadek boli. Moje życie kręciło się wokół tego od długiego czasu, więc to naprawdę boli. Musze pójść naprzód. Ten rozdział mojego życia wciągał mnie i wciągał. Zrobił ze mnie paskudnego człowieka. To nie jestem normalny ja. Zobaczymy co się stanie w jego procesie apelacyjnym, ale póki co, muszę ruszyć do przodu. Nie mogę żyć w takim otoczeniu. Musze oczyścić umysł ze wszystkiego co go dotyczy.

Komentarze