Daniel Cormier zgodził się na mniejszą wypłatę w walce z Andersonem Silvą, żeby uratować UFC 200

13 Lipiec 2016
Daniel Cormier zgodził się na mniejszą wypłatę w walce z Andersonem Silvą, żeby uratować UFC 200

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Być może nie był to pojedynek z którego można tworzyć ekscytujące „highlighty”, ale sposób w jaki kibice podziękowali Danielowi Cormierowi za walkę z Andersonem Silvą, był daleki od idealnego. Zwłaszcza na tle okoliczności w jakich doszło do pojedynku na UFC 200 i tego, co dodatkowo poświęcił obecny mistrz kategorii półciężkiej.

Tak, zgodziłem się na mniejszą wypłatę, żeby ocalić walkę. Zgodziłem się, bo to wciąż sporo pieniędzy. Mój kontrakt jest skonstruowany nieco inaczej. Stawka zmieniła się z pojedynku o tytuł, na pojedynek bez pasa, a mój kontrakt ma wiele różnych zapisów. Dlatego wziąłem mniejszą wypłatę, chciałem walczyć i cały czas zarobię sporo pieniędzy, dostanę dodatkowe udziały za PPV.

Korzystając z czasu antenowego programu The MMA, DC odniósł się również do obraźliwego komentarza Donalda Cerrone podczas panelu dyskusyjnego UFC, który określił pojedynek z „Pająkiem” jako „pedalski”, tudzież „ciotowaty”:

Moja reakcja na jego słowa to „zamknij się”, czy on postradał zmysły? O czym on w ogóle mówi? Donald Cerrone, kto dał ci prawo mówić o mnie takie rzeczy? Mógł mi powiedzieć na zapleczu „nie podobała mi się twoja walka, DC.” Ale żeby zrobić to w taki sposób publicznie. Kim ty jesteś? Czy jesteś najwspanialszym zawodnikiem wszech czasów czy gościem, który został zatrzymany w pierwszej rundzie przez Anthony’ego Pettisa, po którego kopnięciu padłeś na ziemię? Czy jak w walce z Dos Anjosem, po której też padłeś? Zawsze byłem dla niego uprzejmy, a on lubi najwyraźniej dużo gadać, może coś wcześniej wypił. Kim on jest, żeby mówić w tak niegrzeczny sposób? Strzepnę mu ten głupi kapelusz z głowy, a w zasadzie pozwolę, żeby Khabib Nurmagomedov zrobił to za mnie. Musisz mieć trochę klasy, nie możesz chodzić w czapce, kowbojskich butach i pluć tabaką na lewo i prawo. Kiedy go zobaczę osobiście, będziemy mieli o czym porozmawiać.

Komentarze

 • Zawodnik32

  No cóż, troszkę prawdy w tym jest.

 • Viser

  Ta ? A jak Ty grubasku z Aśką przybijasz sobie piątki, wszystko wygląda ładnie, a potem w programach mówisz, że jest ona pierwsza osobą która straci pas w tym roku to jest dobrze… Co za hipokryta, chce żeby mu mówił za kulisami, że walka się nie podobała, a sam robi inaczej. Walka była słaba i tyle, ale rozumiem powody dla których taka była.

  • W. Mrozowski

   Zgodzisz się jednak, że „walczył jak pedał” różni się od zwrotu „Joanna straci pas” i to w sytuacji, gdy DC pełni rolę oficjalnego analityka w telewizji FOX? W MMA jest sporo emocji, bo zawodnicy walczą ze sobą na pięści. Jeżeli dla nich to nie jest sport to czym jest dla tych, którzy oglądają i komentują?

  • vamos

   przez to jak postąpił z Aśką jest grubą parówą dwulicową grubą ciotą.

   • vamos

    bez obrazy dla grubych, gdyby był chudy był by chudą ciotą