Derick Lewis pokonał Roy'a Nelsona niejednogłośną decyzją na UFC FN 90 w Las Vegas

08 Lipiec 2016
0
Derick Lewis pokonał Roy'a Nelsona niejednogłośną decyzją na UFC FN 90 w Las Vegas

Foto: Esther Lin

Foto: Esther Lin


Potężne uderzenia, skuteczna obrona przed parterem z jednej strony i taktyczna gra z wieloma obaleniami w tle po drugiej, to idealny skrót tego co widzieliśmy przed chwilą w walce Derricka Lewisa z Roy’em Nelsonem. Po nerwowym pojedynku na przestrzeni trzech rund, zwycięzcą okazał się „Black Beast”, który wg sędziów punktowych był niejednogłośnie lepszy od swojego rywala.

Pierwsza runda zdecydowanie należała do Lewisa, który bombardował „Big Country” Nelsona potężnymi ciosami bokserskimi, gdzie nie zbrakło również mocnych kopnięć, pozostawiających bolesne ślady na ciele przeciwnika. Roy wykorzystał doświadczenie, by obronić i zdominować rywala w parterze, gdzie każde z obaleń było lecącym, powalonym drzewem, które potrząsało całym oktagonem.

W drugiej rundzie było już lepiej dla Nelsona, którego umiejętności grapplerskie zapewniły mu mocną kontrolę w parterze. Podobnie było w rundzie ostatniej, jednak Derrick zdążył już nieco rozgryźć grę Roy’a i coraz częściej uciekał z pleców, momentami dosłownie strzepując Nelsona jedną ręką, posyłając dewastujące ciosy na słaniającego się z wycieńczenia Nelsona. To tyle w kwestii powiedzenia „rozmiar nie ma znaczenia”, bo tutaj w ogóle nie miało ro racji bytu.

Ostatecznie sędziowie przyznali 29-28, 28-29, 29-28 na korzyść Derricka Lewisa, który tuż po walce skomentował jej przebieg w zaskakujący sposób:

Cholera, jest jak jest. O tym mówiłem, czarna bestia jest w domu. Wszystko czego chcę w walce, to cię zranić. Cholera, jestem mistrzem dzięki swojemu sercu do walki. Napieram do przodu bez względu na ilość rund, zmęczenie, po prostu biorę zamach. Chcę rewanżu z Royem, bo obiecałem skończyć go przed czasem, ale była decyzja. Jest jak jest.

jeżeli ktoś ma wątpliwości, wg statystyk na żywo Derrick zadał 51 celnych ciosów, a Roy tylko 4. Na korzyść Nelsona było 7 obaleń i 4:13 minuty gdy zajmował dominującą pozycję w parterze.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o