233 celne ciosy Joanny Jędrzejczyk w rewanżu z Claudią Gadelhą, nowym rekordem w walkach mistrzowskich UFC

09 Lipiec 2016
233 celne ciosy Joanny Jędrzejczyk w rewanżu z Claudią Gadelhą, nowym rekordem w walkach mistrzowskich UFC

jedrzejczyk-vs-gadelha-tuf23

Używając barwnego porównania, Joanna Jędrzejczyk (12-0) była dzisiaj jak wielka maszyna parowa, do której tłoków z każdą sekundą docierało coraz więcej pary. I tak, wraz z upływem czasu, niepokonana mistrzyni nie tylko była coraz lepsza w defensywie, ale z rundy na rundę zadawała Claudii Gadelhii (13-2) coraz więcej ciosów, co odzwierciedlają statystyki.

Dwie pierwsze rundy to zdecydowana dominacja Brazylijki, która kilkukrotnie obaliła i kontrolowała Polkę, skąd zadawała większość ciosów. Jednak nawet mimo faktu, że pierwsze 10 minut Joanny nie było na jej korzyść, bilans uderzeń był całkiem wyrównany (25-29 i 24-31).

Przełomowa okazała się trzecia runda, gdzie Gadelha wykazała wyraźne oznaki zmęczenia, bo jej obalenia po których JJ szybko wstaje, nie zostały nawet zsumowane jako udane. Jędrzejczyk zaliczyła za to 57 celnych ciosów, czyli drugi najlepszy wynik w tej walce z podziałem na rundy. Jeszcze lepsza była runda nr 4, bo rekordowe 75 celnych uderzeń ze strony mistrzyni, kontra zaledwie 6 od zmęczonej przeciwniczki.

Rozstrzygająca była jednak ostatnia piątka, jeżeli przyjąć bilans 2:2 w rundach. Wiedziała o tym również Claudia Gadelha, której na szczęście nie udało się zaliczyć udanego sprowadzenia, choć wyjątkowo mocno próbowała. W zamian otrzymała 52 ciosy na twarz, korpus i nogi, samej zadając jedynie 4.


Listopadowe UFC 193, gdzie Joanna Jędrzejczyk pokonała Valerie Letourneau z sumą 220 ciosów, już wtedy było nowym rekordem amerykańskiej federacji w walce o pas. Tytułowe 233 ciosy to poprzeczka wyżej dla JJ.

Komentarze

  • vamos

    świetną robotę Asia zrobiła, obejrzałem walke jak już wiedziałem jaki jest wynik inaczej chyba zawał.. Szkoda że jakiś podbródkowy tam nie wszedł ale i tak jest pieknie