Jon Jones miał w organizmie substancje blokujące wydzielanie estrogenu wg Chaela Sonnena

12 Lipiec 2016
1
Jon Jones miał w organizmie substancje blokujące wydzielanie estrogenu wg Chaela Sonnena

sonnen-on-jones

Historia Jona Jonesa w związku z niedoszłym dla niego UFC 200, powoli zaczyna układać się w jedną całość. W podcaście Joe Rogan Experience, który notabene powinniście zobaczyć za wszelką cenę, Chael Sonnen wyjawił o jakiego rodzaju substancje chodzi w przypadku byłego mistrza. To substancje blokujące wydzielanie się estrogenu w organizmie.

Ten „żeński” hormon odgrywa ważną rolę również u mężczyzn. Jak udało nam się dowiedzieć od osoby uprawiającej „body building”, sportowiec tego rodzaju będąc w okresie odwadniania, zażywa właśnie substancje blokujące wydzielanie estrogenu, dzięki czemu organizm nie trzyma tak mocno wody. Pamiętacie ten moment na konferencji prasowej, gdy Jon pastwił się nad Danielem Cormierem twierdząc, że już po jego twarzy widać jak bardzo męczy się z wagą. Jon wówczas nie miał żadnego problemu, czuł się wręcz wyśmienicie.

Gdy afera w związku z pogwałceniem regulaminu o antydopingu wyszła publicznie, Dana White powiedział, że chodzi o dwie zabronione substancje wykryte u „Bonesa”. We wspomnianym podcaście Chael Sonnen wskazał właśnie na dwie substancje blokujące wydzielanie estrogenu. Sam w sobie, estrogen nie czyni nas szybszym czy silniejszym, jego nadmierna obecność jest raczej mało pożądana u mężczyzn:

Blokady estrogenu są zwykle stosowane przez osoby, które schodzą ze sterydów. Poprawka, kiedy schodzisz z cyklu. Faceci nie chcą estrogenu, więc bierzesz blokadę, by go powstrzymać. To jest właśnie sposób w jaki (komisja) Cię łapią po fakcie dokonanym.

Sonnen ma długą historię odnośnie stosowania dopingu i jak sam przyznaje, wystarczy mu jedno spojrzenie gdy ktoś zdejmuje koszulkę, żeby wskazał na jego nazwę i jak długo dana osoba go stosuje.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Niech Jones wkroczy do KSW. Wtedy zawsze będzie ”czysty”, lecz nic mu nie da wspomaganie się, bo na punkty i tak by przegrał ;P