KSW 36: Rousimar Palhares wraca do wagi średniej i zawalczy z byłym mistrzem Michałem Materlą

21 Lipiec 2016
KSW 36: Rousimar Palhares wraca do wagi średniej i zawalczy z byłym mistrzem Michałem Materlą

palhares-venator-fc3-nokaut

Były zawodnik UFC i jednocześnie ex-champion WSOF Rousimar Palhares (18-7) wraca do wagi średniej. Co ciekawe dla polskiego fana, kolejną walkę stoczy na gali KSW 36, która 1 października odbędzie się w Zielonej Górze. Przeciwnikiem „Pniaka” będzie były mistrz, Michał „Cipao” Materla (23-5). Informacja została przekazana przez portal mmafighting.com.

Po czterech zwycięstwach z rzędu, Palhares przegrał przez KO w pierwszej rundzie z Emilem Meekiem na włoskim Venator FC. Wynik pojedynku był sporym zaskoczeniem, gdyż nikt nie stawiał w roli faworyta norweskiego zawodnika. Według managera „Toquinho”, po jednorazowym powrocie do wagi średniej i walce na KSW 36 z Michałem Materlą, Brazylijczyk wróci do wagi półśredniej.

Wśród fanów Rousimar jest znany z tego, że wielokrotnie przeciągał dźwignie na nogi, powodując uszczerbek na zdrowiu swoich przeciwników, przez co najpierw został zwolniony z UFC, a później pozbawiono go pasa WSOF. Dodatkowo Komisja Stanowa NSAC nałożyła na niego 2-letnią dyskwalifikację po walce z Jakiem Shieldsem. Palharesowi nie pozostało nic innego jak walczyć poza granicami USA, gdzie przegrał na wspomnianym Venator FC.

Michał Materla był mistrzem KSW przez ponad trzy lata. Stoczył wiele niesamowitych bojów m.in. z Kendallem Grove oraz Jay’em Silvą, ale sposób na zawodnika ze Szczecina znalazł dopiero jego przyjaciel, Mamed Khalidow. Po utracie pasa, Materla zmierzył się z Antonim Chmielewskim na KSW 35, zatrzymując zawodnika z Warszawy już w pierwszej odsłonie. Teraz szczeciński fighter stanie przed największym wyzwaniem w zawodowej karierze i mamy nadzieję, że po raz kolejny dostarczy niesamowitych emocji dla kibiców MMA w Polsce.

Komentarze

 • Eksporter Zła

  nie powiem, zestawienie kozackie, ale… czy aby ów zawodnik nie powinien być obiektem ostracyzmu środowiskowego? ok, na PPV załatwi parę wykupień, $ w kieszeni K&L się zgodzi, ale jak przetrąci rękę Michałowi to co wtedy? Panowie włodarze KSW wygłoszą płomienne przemówienie, że obiecał im poprawę, ale ich zawiódł? Że go zwolnią z organizacji i też dowalą 800K kary?

 • W. Mrozowski

  Ogień zestawienie! Jeżeli mniej doświadczony Emil dał radę, to na Michale jest swego rodzaju presja… sam jestem ciekawy.

 • Rqs Rqs

  Ksw to ksw palhares skreci mu noge a materla i tak wygra

 • NIC

  Michała na pewno żżera że Palhares dostanie 3x tyle co były miszcz za walkę

 • Zawodnik32

  Uważam, że walka będzie wyglądała tak: Materla cały czas z góry, Palhares z pleców będzie chciał poddać Michała. Ostatecznie oczywiście decyzja na korzyść Materli.