UFC 201: Karolina Kowalkiewicz pokonała Rose Namajunas niejednogłośną decyzją

31 Lipiec 2016
UFC 201: Karolina Kowalkiewicz pokonała Rose Namajunas niejednogłośną decyzją

karolina-kowalkiewicz-ufc201-win

Przed chwilą Karolina Kowalkiewicz zwyciężyła trzeci pojedynek dla federacji UFC i dziewiąty w zawodowej karierze, zachowując nieskażony rekord. W środku posta dokładny przebieg pojedynku z Rose Namajunas na UFC 201.

Żądna walki Karolina od początku musiała być powstrzymywana przez sędziego przy rozpoczęciu. Pierwsza minuta to próba odnalezienia rytmu przez Polkę, co wykorzystała Namajunas trafiając mocnym ciosem na twarz. Rose czeka na kontrataki, raz po raz trafiając mocnym uderzeniem bokserskim. Kowalkiewicz trafia ciosem, który wytrącił rywalkę z równowagi, ale szybko wstaje. Polka wpada z ciosami i łapie się na kolejną kontrę. Karolina łapie klincz i posyła mocne kolana jedno za drugim. Namajunas podhacza, ale Karolina wpina za plecy, ostatecznie dając się przewrócić. Koniec rundy.

Polka wyczuła, że klincz to jej przewaga, skąd posyła mocne kolana i celne łokcie. Rose obraca uchwyt i dociska do klatki. Karolina zrywa klincz dłońmi i łokciami na twarz przeciwniczki, która próbuje obalić i przejść za plecy. Rozerwanie klinczu, ale Namajunas trafia mocnym boksem i front kickiem, który przewrócił Kowalkiewicz. Dobra obrona obalenia, klincz i kolana Karoliny. Prawy prosty Polki, klincz i kolana na konto polskiej zawodniczki. Łokieć! Cios za cios. Amerykanka wydaje się zmęczona.

Klincz i kolana Karoliny. Namajunas szuka kopnięcia w odwecie. Lewy prosty Polki, próba „back fista”, low kick. Karolina uderza, Rose ratuje się wejściem w nogi, które Kowalkiewicz broni i dominuje z góry. Próba balachy i skrętówki ze strony Namajunas. „Pedelada” Amerykanki, Karolina kontruje trójkąt i uderza z góry. Pod koniec Rose wstaje ale Kowalkiewicz jeszcze przycisnęła tempo.

Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie punktowali 28-29, 29-28, 29-28 na korzyść Karoliny Kowalkiewicz.

Komentarze

 • Viser

  Brawo Karolina !!!!!!!

 • Viser

  Brawo Karolina !!!!!!!

 • vamos

  Rose została przygaszona jak kiep

 • vamos

  Rose została przygaszona jak kiep

 • zaba

  No i ładnie, Gratulacje 🙂

 • kamerling

  Walka z Aśką musi być. A to jak ona się potoczy – to już inna kwestia.