UFC oficjalnie potwierdziło sprzedaż udziałów nowemu inwestorowi

11 Lipiec 2016
1
UFC oficjalnie potwierdziło sprzedaż udziałów nowemu inwestorowi

lorenzo-fertitta-8newsnow

Na stronie federacji UFC, pojawił się komunikat potwierdzający miliardową transakcję, jaka miała miejsce w ostatnich dniach. Wszyscy zawodnicy będący na kontrakcie, również otrzymali potwierdzenia o sprzedaży grupie kapitałowej WME-IMG.

„Żaden inny sport nie równa się z UFC.” – powiedział Dana White w oficjalnym komunikacie. „Naszym celem zawsze było zestawienie największych i najlepszych walk dla naszych fanów, oraz żeby uczynić to największym sportem na świecie. Z niecierpliwością czekam na współpracę z WME-IMG, żeby wznieść się z tym sportem na nowy poziom.”

Podczas, gdy Dana White zachowuje minimalną część akcji UFC i zostaje na swoim miejscu, swoich ról zrzekną się główni finansujący w latach 2001-2016 Franck i Lorenzo Fertitta:

Jesteśmy przekonani, że nowi właściciele teamu WME-IMG, z którymi zbudowaliśmy silne relacje w ostatnich latach, są oddani przyśpieszeniu globalnego wzrostu UFC. Co najważniejsze, nasi nowi właściciele podzielają tą samą wizję oraz pasję dla organizacji i jej sportowców.

We wspomnianym na początku artykułu mailu, zawodników zapewniono o nowych „własnoręcznie” wybieranych pracownikach, którzy nadal będą dbali o ich wspólny interes. Finalizowanie wszystkich punktów umowy potrwa do pół roku.„Business as ussual?” Doświadczenie uczy nas, że nie do końca.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lutek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lutek
Gość
lutek
Offline

Zyski z UFC widocznie są mizerne w porównaniu do wyceny wartości UFC i stąd sprzedaż tej firmy.