Kulisy dopingu Jona Jonesa ujawnione podczas przesłuchania. Były mistrz z opcją dyskwalifikacji na 2 lata

18 Lipiec 2016
Kulisy dopingu Jona Jonesa ujawnione podczas przesłuchania. Były mistrz z opcją dyskwalifikacji na 2 lata

Jon Bones Jones
Gdy Jon Jones(22-1) naruszył politykę antydopingową kilka dni przed walką na UFC 200, w sieci zagrzmiało. Na przesłuchaniu NAC (Komisja Stanu Nevada) ujawniono, że były mistrz zażywał niedozwolony klomifen oraz letrozol. Tym samym, Jones może zostać zdyskwalifikowany na okres 2 lat.

Przez ostatnie tygodnie ani Komisja, ani Jones nie wypowiadali się na temat tego, jakie substancje zostały znalezione w jego organizmie przed starciem na jubileuszowej gali w Las Vegas. Niedawno Chael Sonnen wspominał, że JJ wpadł na środkach blokujących produkcję estrogenu. Do dnia dzisiejszego, nie wiedzieliśmy jednak dokładnie o jakie substancje chodzi.

W związku z oficjalnym potwierdzeniem, „Bones” może się spodziewać kolejnych problemów. Po pierwsze w grę wchodzi dyskwalifikacja, która sprawi, że zobaczymy jednego z najlepszych zawodników dopiero w 2018 roku. Po drugie, Jones straci pieniądze, które mógłby zarobić za każdy kolejny pojedynek w tym czasie. Chodzi o sumę około 25-30 milionów $ według komentatora Jona Anika.

Komentarze

 • Cain

  myślałem, ze naprawdę jakieś szczegóły podacie a tu dalej nic nie wiadomo konkretnego co z jego karierą

  • Eksporter Zła

   Rizin? Ewentualnie Bellator? Jeśli tylko wymyśli sposób jak się wykpić z kontraktu UFC…

   • W. Mrozowski

    Nie może do Bellatora z 2 powodów. Nadal jest na kontrakcie z UFC, w Bellatorze wciąż działają te same komisje. Próby obejścia systemu poza granicami kraju mogą być jeszcze surowiej karane w finalnym rozrachunku, ale do tego nie dojdzie… bo patrz pkt 1.