Chris Weidman wierzy w scenariusz szybkiego rewanżu z Lukem Rockholdem o mistrzowski pas

10 Sierpień 2016
Chris Weidman wierzy w scenariusz szybkiego rewanżu z Lukem Rockholdem o mistrzowski pas

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Operowany niedawno Chris Weidman (13-1), jest w dosyć dziwnym położeniu, gdzie nie wiadomo z kim przyjdzie mu walczyć a jednocześnie kolejka pretendentów, którzy zasłużyli na swoją szansę, wydłuża się z każdą kolejną galą. Mimo wszystko, były mistrz wierzy, że w tym zwariowanym obrocie spraw jaki ma obecnie miejsce w wadze średniej, jego czas nadejdzie ponownie i to może już niedługo.

To zdecydowanie fajna sprawa dla 46-letniego Dana Hendersona. To jeden z moich ulubionych fighterów, który osiągnął tak wiele. Cieszę się jego szczęściem, ale gdy ogłaszali jego walkę o pas, nie uważałem żeby wówczas na nią zasłużył. Życzę mu jak najlepiej. To byłby niesamowity sposób na odejście, gdyby zdobył pas.

Jeżeli „Hendo” zdobędzie pas i odejdzie, federacja będzie miała ciężki orzech do zgryzienia ale znając okoliczności całej sytuacji, na pewno mają już gotowy scenariusz. Pomimo, że Weidman nie wierzy w rychłe odejście Hendo na emeryturę, ma pewne wyobrażenie, co by było gdyby:

To byłoby całkiem fajne (gdyby zestawili mnie z Rockholdem o pas). To ma spory sens. Jednak gdy zdobywasz pas, dopiero każda kolejna walka ma znaczenie. Myślę, że to będzie naprawdę ciężkie, odrzucić Danowi miliony dolarów jakie będą przed nim w kolejnym pojedynku.

Do łask powrócił właśnie Yoel Romero, oczyszczony z zarzutów o doping, a poza nim jest jeszcze mocna kandydatura Jacare. Tymczasem, kontuzjowany jeszcze niedawno Chris Weidman jest już na dobrej drodze, aby po operacji szyi wrócić do pełni sił:

Obudziłem się ze znacznie lepszym samopoczuciem. W zasadzie mogę już robić wszystko co chcę, ale jeszcze tego nie robię. Staram się rozkoszować chwilą.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Prędzej czy później ”Żakare” będzie miał pas.

 • Zawodnik32

  Prędzej czy później ”Żakare” będzie miał pas.

 • Cain

  nie sądzę żeby był w pierwszej kolejce

 • Cain

  nie sądzę żeby był w pierwszej kolejce