Leszek Krakowski przed KSW 36: "Moja walka z Andre Winnerem przekonała włodarzy, że podjęli dobrą decyzję" (+wywiad)

04 Sierpień 2016
0
Leszek Krakowski przed KSW 36: "Moja walka z Andre Winnerem przekonała włodarzy, że podjęli dobrą decyzję" (+wywiad)


Długo trzeba było czekać na ponowny angaż Leszka Krakowskiego w federacji KSW, ale udało się. W krótkiej rozmowie polski zawodnik mieszkający na Wyspach wyjawił, dlaczego jego fani musieli uzbroić się w cierpliwość i dlaczego nie szukał w międzyczasie innych możliwości walki.

Szczerze mówiąc nie interesowałem się innymi federacjami, tym bardziej, że jest to największa organizacja w Europie. Poza tym, mam jeszcze wiele do zrobienia w klatce KSW, zanim zacznę myśleć o innych federacjach.

Co było powodem długiego czasu na powrót i czy musiał w jakiś sposób wpłynąć na włodarzy, aby otrzymał kolejną szansę?

Nie musiałem wpływać na decyzję organizatorów, aby zatrudnili mnie ponownie, ponieważ nie miałem takiej potrzeby. Wcześniej dostałem propozycję walki na galę w Warszawie, natomiast kontuzja (ręki) niestety wykluczyła mnie z niej. Wydaję mi się, że mój debiut na KSW 32 w Londynie, w walce z doświadczonym Andre Winnerem, przekonał włodarzy o moich umiejętnościach oraz o tym, że była to dobra decyzja.

Na niecałe dwa miesiące przed galą, Leszek wiedział już, że zmierzy się z doświadczonym Kleberem Koike Erbst, gdzie my dopiero po wywiadzie informowaliśmy jako pierwsi na łamach portalu o powrocie Japończyka:

Naturalnie, znam już nazwisko mojego rywala do którego już się przygotowuję, jednak informacje odnośnie przeciwnika ogłosi niebawem KSW.

Jak zostało oficjalnie potwierdzone, dla Polaka będzie to pierwszy raz w niższej kategorii wagowej:

Dostałem propozycję od organizatorów o przejściu na wagę piórkową. Traktuję to jako wyzwanie, tym bardziej, że mam ku temu predyspozycje i wiem, że mogę w tej wadze wiele osiągnąć.

Na koniec przemyciliśmy podziękowania od Leszka krakowskiego dla wszystkich tych, którzy wspierają go w osiągnięciach sportowych:

Chcę podziękować firmom które mnie wspierały w czasie kontuzji jak i przed. ANT BM MROWKA – hurtownia budowlana UK, ADIMAR paczki Anglia-Polska, ANONSE – gazeta UK, FIGHTSPORTS.PL – Suplementy dla sportowców Radom, ProOrtoDent – Klinika dentystyczna Kraków, Pitbull West Coast, Forma 3maj Fason a także dziękuję chłopakom z klubu TSG w którymi przygotowuje się do walki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o