USADA przyśpiesza w trzecim kwartale 2016

05 Sierpień 2016
0
USADA przyśpiesza w trzecim kwartale 2016

Foto: mmajunkie.com

Foto: mmajunkie.com


Dla tych, którzy są, byli na lub rozważają sięgnąć po „wspomagacze” i walczą dla UFC, USADA ma złą wiadomość. Trzeci kwartał tego roku, będzie tym, gdzie organizacja rozpocznie działanie programu antydopingowego na pełnych obrotach, już po wdrożeniu wszystkich procedur.

Odpowiedzialny za funkcjonowanie systemu Jeff Novitzky, zapowiedział:

Czasami jeden lub dwa przypadki muszą mieć miejsce, żeby wszyscy otworzyli oczy. Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do niezależności działania programu, nie ma znaczenia czy jesteś pierwszy lub ostatni w rankingu, będziesz traktowany tak samo w tym systemie.
W rzeczywistości potrzebna jest twarda lekcja, żeby każdy odczytał wiadomość, że to nie dzieje się tylko na papierze czy w teorii. To prawdziwy program, gdzie byliście świadkami jak walka wieczoru UFC 200 zostaje odwołana z powodu naruszenia przepisów.

W swojej długiej historii blisko zawodowego sportu, Novitzky ma na koncie wykrycie dopingu u wielu gwiazd wielkiego formatu. Jedną z głośniejszych ostatnich lat, jest kolarz Lance Armstrong, pozbawiony później wszystkich zaszczytów.

Powyższy news plus ostatnie zmiany regulaminu punktowania pojedynków MMA, dyskusji na temat obecnych problemów jak: uderzenia łokciem z „godziny 12 na 6”, przeciwdziałanie wkładania palców w oczy, a nawet formowanie na nowo definicji zawodnika który się podpiera, pozwalają myśleć, że czeka nas kolejna era w rozwoju sportów walki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o