Federacja FEN zablokowała występ Róży Gumiennej na Ladies Fight Night 3

01 Wrzesień 2016
Federacja FEN zablokowała występ Róży Gumiennej na Ladies Fight Night 3

roza-gumienna-fen9-walkin

Niestety fani Róży Gumiennej, będą musieli tym razem obejść się smakiem, ponieważ jej występ na nadchodzącym Ladies Fight Night 3, został zablokowany przez federację Fight Exclusive Night. Jak udało nam się dalej ustalić, powody tej decyzji są dalece poza biznesowe.

Szczegóły niebawem przedstawią włodarze Ladies Fight Night, ale już teraz wiemy, że reprezentantka klubu Puncher Wrocław nie wystąpi 10 września na warszawskiej Hali Expo XXI, gdzie miała się zmierzyć z Alisą Bazhukovą.

Po 9 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją złamanej ręki, Róża w udany sposób wróciła na gali FEN 13, wygrywając z Kamilą Bałandą przez większościową decyzję. Ponieważ standardowe kontrakty Fight Exclusive Night gwarantują dwie walki w roku, federacja będzie musiała stanąć na głowie, żeby dać Gumiennej szansę jeszcze w 2016. Zwłaszcza, że wrocławianka krąży wokół obiecanego pasa.

Patrząc na obecne trendy ilości walk zawodników kick boxingu/K-1, taka ilość to wciąż zdecydowanie za mało dla fightera, który myśli o sportowym rozwoju. Pisemna decyzja o zablokowaniu zawodniczki przyszła idealnie w tempo, bo pod sam koniec przygotowań i na kilka dni przed warszawską edycją Ladies Fight Night 3. To nie pierwszy przypadek, gdy „współpraca” czy też dobre stosunki FEN z daną federacją ulegają zmianie wraz z rozwojem konkurencji. Szkoda, że na wszystkim cierpi sportowe widowisko.

Komentarze