Jose Aldo poprosił o zwolnienie z UFC. Planuje przejść do innego sportu

28 Wrzesień 2016
Jose Aldo poprosił o zwolnienie z UFC. Planuje przejść do innego sportu

jose-aldo-farewell

Każdy ma swój limit, a cierpliwość i życiowa energia Jose Aldo, została wyczerpana przez Danę Whitę, jak twierdzi Brazylijczyk. Osiem lat pod banderą WEC/UFC, okazały się niewystarczającym dowodem lojalności dla federacji, która w momencie gdy potrzebował jej najbardziej, wykorzystała sytuację przeciwko niemu.

Obiecany pojedynek rewanżowy o pas, cały czas się przedłużał w realizacji i żeby ukoić zdenerwowanego Aldo, federacja rzuciła mu na osłodę ozdobny „zastępczy pas”, który wygrał w pięcio rundowym boju z Frankie Edgarem. Wydawało się, że Dana postanowił w pewnym momencie posprzątać własny medialny bałagan, obiecując drugie starcie z Conorem lub zwyczajnie pozbawi Irlandczyka pasa. Ostatecznie zdecydował inaczej, zestawiając McGregora z Eddiem Alvarezem. Dodatkowo, w kwestii pasa wagi piórkowej, nic się nie zmieniło. Tego było już za dużo dla Brazylijczyka:

Po tym wszystkim nie mogę już ufać słowom Dany White, bo tym kto jest teraz na czele federacji, jest Conor McGregor. Ponieważ nie jestem pracownikiem Conora, poprosiłem dzisiaj o anulowanie mojego kontraktu z UFC. Po zrobieniu ze mnie głupka tyle razy, nie czuję już motywacji do walki w UFC.

Wg mmafighting.com, gdy głównodowodzący federacją otrzymał tę wiadomość, zapowiedział brazylijskiemu Combate TV, że przedstawi dla Jose ciekawą alternatywę. Aldo pozostał jednak nieugięty i dodał:

Jeżeli White lubi moją rodzinę, mam nadzieję że mnie puści. Nie chcę walczyć. Chcę odejść tak jak przyszedłem. UFC i WEC niczego mi nie dały. Wszystko co osiągnąłem, zrobiłem ja i mój team. Nikt mi niczego nie dał. Wszystko zwyciężyłem. I dałem im więcej niż oni zaoferowali mi w zamian. Chcę jedynie, żeby zwolnili mnie z kontraktu. Nie jestem dziwką, która sprzeda się za pieniądze.

Jak się okazuje dalej, nie chodzi nawet o wykorzystanie możliwości oferowanych przez inne federacje:

Nie chcę walczyć w MMA. Chcę podążać za karierą w innym sporcie. Tego właśnie chcę.

Komentarze

 • Drwalu

  nie dziwie się ze stracił serce do tego sportu. powinien dostać mega odprawę/zadośćuczynienie

 • Boruta

  nie chce walczyć niech spierdala, dzięki ufc stać go na to by teraz triumfalnie mówić że nie jest dziwką za pieniądze. Bo ma pieniądze i markę wypromowaną przez ufc. Tylko dzięki temu może teraz stawiać warunki swojemu pracodawcy. Oczywiście, jego wyrzeczenia, treningi też, ale to jakieś 25% sukcesu. jakby posiedział trochę przy biurku za przeciętną pensje w brazylii to od razu by zaczął inaczej gadać. Może i dziwką nie jest, ale zachowuje się teraz jak rozwydrzona panienka.

  • Primo

   Ma racje.

   • Boruta

    Na pewno ma swoje racje, ma pełne prawo odejść jak mu się nie podoba i z niego skorzystał. Mnie jednak wkurza że pracownicy potrafią być tak bezczelni. Nie on musi dbać o to żeby ten cyrk się kręcił. Niebawem o nim wszyscy zapomną a cyrk pojedzie dalej.

 • wojciech lukasik

  ty boruta co ty szalet miejski prowadzisz i kobitki nie chca juz za srodki czystosci pracowac? Pracodawca go oklamal i oszukal i nie chodzi o pieniadze tylko o wiarygodnosc wylaniania najlepszego zawodnika danej dewizji i samego pasa oraz rownych zasad. Niedlugo rudy zmieni zasady punktowania pod siebie

 • tomokg

  McGregor mial 2 walki po wygranej z Aldo. Teraz ma trzecia a Jose dalej czeka nie dziwie mu sie ze mu puscily lejce xD