UFC FN 101: Luke Rockhold vs. Jacare Souza 2 w walce wieczoru listopadowej gali w Melbourne

12 Wrzesień 2016
UFC FN 101: Luke Rockhold vs. Jacare Souza 2 w walce wieczoru listopadowej gali w Melbourne

rockhold-jacare-suza-strikeforce

Australia wyjątkowo dobrze kojarzy się polskim fanom, bo to właśnie tam Joanna Jędrzejczyk broniła w listopadzie mistrzowskiego pasa przed kilkudziesięciotysięcznym tłumem fanów. Tym razem również szykuje się nie lada event, bo w walce wieczoru UFC Fight Night 101 w Melbourne, zmierzą się po raz drugi Luke Rockhold (15-3) kontra Ronaldo Souza (23-4-1NC).

Ten pojedynek miał się odbyć wcześniej, ale w innych okolicznościach. Najwyraźniej 36-letni Brazylijczyk doszedł do wniosku, że szansa na zdobycie pasa nie pojawi się znikąd i po raz kolejny wyruszy na polowanie. W swoim ostatnim pojedynku całkowicie zdetronizował Vitora Belforta, nie pozwalając mu zadać żadnego uderzenia, poddając go w 1 rundzie. Potencjalna wygrana z całą pewnością otworzy mu drogę do walki o najwyższe trofeum.

Jacare już raz walczył z Rockholdem w 2011 roku, gdzie stawką był mistrzowski pas federacji Strikeforce. Od czasu tamtej jednogłośnej przegranej, Souza szukał możliwości rewanżu. Luke jeszcze niedawno stwierdził, że nie stoczy kolejnego pojedynku, jeżeli nie otrzyma od UFC wyższego wynagrodzenia. Najwyraźniej dopiął swego, bo 26 listopada walczy ponownie, tuż po szokującej utracie pasa w starciu z Michaelem Bispingiem.

Komentarze