Maciej Kawulski: "Popek będzie jednym z silniejszych zawodników w naszej federacji"

19 Wrzesień 2016
9
Maciej Kawulski: "Popek będzie jednym z silniejszych zawodników w naszej federacji"

kawulski-polsat-sport-popek

W rozmowie z Polsat Sport, Maciej Kawulski odniósł się do oficjalnej wiadomości o zakontraktowaniu rapera Popka Raka. Choć wiadomość podzieliła fanów na dwa obozy, współwłaściciel federacji miał dla nich pokrzepiającą informację, robiąc to co promotor potrafi najlepiej.

Na pewno Popek to zawodnik MMA, a zdarzało się nam namawiać do tej dyscypliny ludzi, którzy parali się innymi dyscyplinami i jakby przenosili te atuty, talenty i umiejętności na zupełnie nową platformę. To jest facet, który stoczył trzy walki w formule MMA dla federacji Cage Rage w czasach, gdy on się jeszcze dla niej bił, była przyzwoitym domem dla przyzwoitego zawodnika. Jest to bardzo silny człowiek, który będzie jednym z silniejszych zawodników w naszej federacji, trenujący trójbój siłowy i właściwie zajmując się tym amatorsko, bijący naprawdę wiele rekordów. Osoba o wielkim sercu, o bardzo ulicznym nastawieniu do walki co często też sprawdza się w sportach walki. Wydaje mi się, że może to być ciekawa postać, a na pewno gwarancja doskonałych walk. Czy to jest postać, która na dłużej zabawi na scenie MMA i czy będzie elektryzowała nas przez najbliższe pięć lat, pięć walk a może jedną walkę, to już wszystko w jego rękach. Wierzę jednak, że jest to bardzo ciekawy kontrakt, bardzo ciekawy ruch z naszej strony. Mam nadzieję, że przyciągnie fanów z całej Polski, bo to jest bardzo elektryzująca postać i na każdej scenie na której się pojawił, a na kilku już się pojawił, zostawił wyraźny znak że tam był. Miejmy nadzieję, że podobnie się wydarzy w MMA.

Zapytany właśnie o tę część kibiców, która mogła się poczuć ponowną zmianą frontu w stronę komercji, Kawulski kontynuował:

Nie obawialiśmy się 12 lat temu i nie boimy się tego dzisiaj. Jesteśmy ludźmi, którzy wychowali się na kontrowersji. Jeżeli jest ktoś kto nie chce oglądać naszych gal bo pojawia się ktoś kogo nie lubią lub nie szanują, to niech tej walki nie oglądają. Na tej samej gali pojawiają się zawodnicy super sportowi z super rekordami MMA. Jak wiemy, a nader wszystko KSW to show biznes, który składa się ze słów show i biznes, a wielki sport to też show biznes. W związku z czym pozostawiamy przestrzeń na wszystkie te pojęcia, na wielki sport i doskonałe widowisko, ale też elementy, które przyciągają sport. Nawet jeżeli na papierze nie mają aż tak sportowych konotacji.

W kwestii potencjalnego rywala, federację czeka naprawdę trudne zadanie, ale wszystko pozostaje jeszcze w fazie poszukiwań:

Nie jesteśmy jeszcze nawet sami ze sobą w kwestii kompromisu do jego przeciwnika, a na pewno nie jesteśmy po żadnych rozmowach. W związku z czym ten dojrzały debiut Popka w KSW pozostanie tajemnicą. Mówię „debiut”, bo wtedy to był inny zawodnik i trochę inny Popek. Dla tego dla mnie Popek debiutuje w MMA po raz wtóry.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

9
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
BorutaboohmacherHDN900Zawodnik32vonski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
boohmacher
Gość
boohmacher
Offline

Mysle ze Burneika bylby odpowiednim przeciwnikiem.

HDN900
Gość
HDN900
Offline

Czy poziom KSW może być jeszcze niższy ? Tak! Dzieci z gimnazjum ucieszone…

K. Witek
Użytkownik
K. Witek
Offline

Podobno era Najmanów, Butterbeanów i Bobów Sappów się skończyła.

Sowa
Gość
Sowa
Offline

Popek (2-1) w debiucie dla KSW powinien zawalczyć z Marcinem Najmanem (1-3) albo Hardkorowym Koksem (2-0).

PS
Jestem ciekawy jakiej muzyki słuchają krytycy „twórczości” Popka… 😉

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Pewnie Marie Peszek.

vonski
Gość
vonski
Offline

Porządnej.

Adam Gabryelów
Gość

Tym przeciwnikiem powinien być BonusBGC. Nie wiem czy obaj panowie prezentują podobny poziom sportowy, ale muzyczny – na pewno 🙂

Boruta
Gość
Boruta
Offline

No nie sądzę, wbrew pozorom i kiczowatego gangu albanii i innych zabaw ,Popek po pierwsze jest artystą, i o dziwo ma parę dobrych kawałków, w tym jeden który autentycznie mi pomógł, więc bez ignorancji proszę.