ONE Championship 49: Marcin Prachnio zawalczy o pas wagi średniej z Rogerem Gracie [UPDATE]

06 Wrzesień 2016
ONE Championship 49: Marcin Prachnio zawalczy o pas wagi średniej z Rogerem Gracie [UPDATE]

gracie-roger-prachnio-marcin-win

Po trzech zwycięstwach dla azjatyckiej organizacji, Marcin Prachnio (12-2) zawalczy o mistrzowski pas ONE Championship. Polak zmierzy się z Rogerem Gracie w drugiej walce wieczoru na gali ONE Championship 49 już 11 listopada.

Gracie może stać się pierwszym w historii zawodnikiem ONE, który sięgnie po dwa pasy tej organizacji. Wcześniej zdobył mistrzowskie trofeum w walce z Michałem Pasternakiem, ostatecznie swoje trofeum najprawdopodobniej zwakuje i na stałe zejdzie dywizję wagową niżej.

Marcin Prachnio wygrał siedem ostatnich pojedynków. Po wywalczeniu pasa FFC podpisał kontrakt z ONE. W Azji wygrał trzy pojedynki, z czego dwa przez nokaut. W niedawnej rozmowie w programie MMAnews LIVE wyznał, że był to nieoficjalny eliminator do pasa i faktycznie.

Główną walką wieczoru listopadowej gali, będzie starcie Shinya Aokiego, broniącego tytuł kategorii lekkiej przeciwko Eduardowi Folayangowi, a więc czeka nas solidna porcja wrażeń.

[UPDATE] Informacja póki co zniknęła z fan page’a Marcina Prachnio. Jest spora szansa, że starcie odbędzie się jednak w późniejszym terminie, ale jeszcze w tym roku, jednak w innym miejscu.

Komentarze