Peter Sobotta jednogłośnie zdominował Nicolasa Dalby'ego przed niemiecką publicznością

03 Wrzesień 2016
Peter Sobotta jednogłośnie zdominował Nicolasa Dalby'ego przed niemiecką publicznością

sobotta-hamburg-polska-niemcy-dalby

Peter Sobotta stoczył dzisiaj jeden z bardziej dominujących pojedynków, gdy odebrał jednogłośne zwycięstwo decyzją 30-26 w starciu z Nicolasem Dalby. Poniżej przebieg walki na UFC w Hamburgu.

Nicolas Dalby rozpoczął bardzo agresywnie, zahaczając niebezpiecznie blisko o krocze Sobotty. Polsko niemiecki fighter nie oddał jednak środka oktagonu i po chwili świetnie wykorzystał kilkutygodniowe przygotowania w Tajlandii, powalając Duńczyka prawym ciosem, które rozcięło mu skórę pod lewym okiem. Nie czekając rzucił się do ofiary, zajmując gardę, boczną a później plecy rywala. Przez moment Peter był bliski poddania, siłowo miażdżąc szczękę przeciwnika.

W rundzie nr 2 Dalby wsadził przypadkowo palec w prawe oko Petera, który po dłuższej chwili zdołał się zregenerować i wykorzystać siłę ataku rywala do obalenia. Sobotta płynnie przemieszczał się z półgardy do pozycji bocznej i ponownie do półgardy, skąd co rusza atakował krótkimi seriami.

Runda kończąca była najlepszą dla reprezentanta Danii, który musiał walczyć o wszystko, prawdopodobnie również o pozostanie w federacji. Kilka dobrych momentów jednak nie wystarczyły, bo Peter przytomnie gasił jego zapędy obawą obalenia, a w konsekwencji sprowadzeniem. Choć Dalby zdołał wstać, po chwili gong zakończył walkę a sędziowie jednogłośnie uznali Petera Sobottę zwycięzcą.

Komentarze

  • Billy Boola

    No to na Jamajce świętują…