RIZIN 2: Teodoras Aukstuolis liczy na dobre show w starciu z doświadczonym Szymonem Bajorem

14 Wrzesień 2016
0
RIZIN 2: Teodoras Aukstuolis liczy na dobre show w starciu z doświadczonym Szymonem Bajorem

teodoras-kok

Krótko po ogłoszeniu nowiny na temat udziału Szymona Bajora (15-6) w tegorocznym turnieju wagi OPEN federacji RIZIN, skontaktowaliśmy się z jego rywalem Teodorasem Aukstuolisem (9-3) z Litwy, aby porozmawiać nieco bliżej o powodach dla których będzie walczył z cięższymi rywalami.

Przez wiele lat marzyłem, żeby walczyć na zasadach Pride. To było moje marzenie. W 2015 brałem udział w grand Prix do 100 kg. W tym roku otrzymałem ofertę, aby walczyć w turnieju wagi Open. Zgodziłem się, ponieważ wierzę w siebie. Wiem, że potrafię to wygrać. Może być mi nieco ciężej, bo pochodzę z niższej dywizji wagowej, ale wiem, że mogę to zrobić.

Oto, co Litwin odpowiedział gdy zapytaliśmy go bezpośrednio o polskiego rywala:

Szymon Bajor jest silny i niebezpieczny. Ma mnóstwo doświadczenia, jest cięższy niż ja, posiada 16 zwycięstw i 5 porażek. To mówi bardzo dużo o nim jako fighterze. Walczy w KSW, jednej z najlepszych federacji MMA w Europie. Wspólnie z moim teamem byliśmy na turnieju KSW i mogę powiedzieć, że tamtejsi zawodnicy są bardzo wysokiej jakości. To są prawdziwi profesjonaliści.

Za każdym razem, gdy któryś klubowy kolega walczył w Polsce, w jego narożniku zjawiał się Teodoras, któremu uważnie przyglądali się co niektórzy promotorzy w kraju:

Moja drużyna i Litewska Federacja Bushido, są otwarte na wszystkie oferty od polskich organizatorów. Na ten moment, moim głównym celem jest wrześniowy pojedynek. Mam nadzieję, że damy wspólnie z Szymonem naprawdę dobrą walkę.

Pierwszy etap turnieju RIZIN 2 już 25 września.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o