Sokoudjou vs. Thiago Silva miesiąc po walce o pas na KSW 36

21 Wrzesień 2016
Sokoudjou vs. Thiago Silva miesiąc po walce o pas na KSW 36

sokoudjou-thiago-silva

32-letni Rameau Thierry Sokoudjou (17-14) nie marnuje czasu i zaledwie miesiąc po mistrzowskim pojedynku na KSW 36 w Zielonej Górze, ma już zaplanowane starcie z weteranem UFC Thiago Silvą (17-5-2NC) na gali w Rio de Janeiro.

Dokładnie 1-go października Sokoudjou najpierw zmierzy się z Tomaszem Narkunem, stając przed drugą szansą zdobycia mistrzowskiego pasa polskiej Konfrontacji Sztuk Walki. Później 4 listopada w organizacji Fight2Night, czeka już na niego intratny pojedynek ze wspomnianym Thiago, który w kwietniu stoczył zwycięski bój ze znanym u nas w kraju Stavem Economou.

Pozostaje pytanie, w jaki sposób został sformułowany kontrakt „Afrykańskiego Zabójcy”, którego zapisy z reguły wykluczały (polskich) mistrzów KSW z pojedynków poza federacją w momencie posiadania tytułu. Patrząc wstecz na sytuację z marca 2011, gdy odebrał pas z rąk Jana Błachowicza, najwyraźniej Sokoudjou zabezpieczył swoją międzynarodową karierę najemnika MMA, bo wygrywał i przegrywał również przed ich rewanżem pół roku później. To było jednak jeszcze przed powstaniem nowej formuły kontraktów KSW.

Komentarze

 • to ja

  zakłada, że Narkun mu krzywdy nie zrobi 😉

 • Zawodnik32

  Wolałbym Thiago z Narkunem.

  • Robi

   Zgadzam sie z Toba. Tiago byłby mocniejszym przeciwnikiem.

 • Robi

  Własciciele Ksw zakładają z góry ze Sokodzu przegra. I raczej tak sie stanie, gość odcina juz tylko kupony.

 • kamerling

  Narkun mógłby mu zafundować ciężkie KO