Sonnen z klauzulą pół miliona dolarów kary w przypadku złamania polityki antydopingowej federacji Bellator

20 Wrzesień 2016
Sonnen z klauzulą pół miliona dolarów kary w przypadku złamania polityki antydopingowej federacji Bellator

sonnen-mma-hour

Nic w przypadku Chaela Sonnena nie jest standardem i na pewno nic nie jest również wyłącznie czarne lub białe. Chyba, że sam zawodnik tak powie. Jego zaskakujący kontrakt z federacją Bellator zdumiewa tym bardziej, że skonstruowany w dość niestandardowy sposób, bo zawiera ważny zapis dotyczący polityki antydopingowej, którą Amerykanin złamał w przeszłości przynajmniej dwukrotnie.

Szczegóły wyjawił osobiście w programie The MMA Hour:

100% mojej wypłaty oraz pół miliona dolarów, i to tylko w odniesieniu do federacji Bellator, zanim będę musiał jeszcze zmierzyć się z konsekwencjami ze strony Komisji Stanowej. Być może to standardowa procedura w przypadku, gdy tak jak ja dopiero co wracam z gabinetu dyrektora. Choć gdy zobaczyłem ten zapis, zacząłem się zastanawiać czy tylko ja wyjątkowo otrzymałem taki kontrakt.

Tymczasem, Chael rozpoczął już promocję pierwszego pojedynku, który najwyraźniej odbędzie się jeszcze tego roku i choć oficjalnie mówi się o pojedynkach w różnych kategoriach wagowych, ma już na celowniku pierwszego rywala.

Jestem w biznesie lania tyłków i zaczynam od Tito Ortiza z datą 19 listopada. Jedyne co potrzebuję to kontrakt, nie da się tego zrobić bardziej oficjalnie. Nie posiadam lingwistycznych umiejętności na tyle rozwiniętych, by wyzwać kogoś na pojedynek bardziej otwarcie i wprost. Jeżeli Tito nie chce tego zaakceptować, nigdy więcej nie będę go niepokoił. Wezmę „Nie” za odpowiedź” i pójdę dalej. 19 listopada, zły chłopak i zły facet.

Komentarze

  • vamos

    bez sensu, może niech jeszcze dopiszą do klauzuli jego dom i 2 lata prac społecznych a co se bedą żałować.