Szymon Bońkowski: "Joanna Jędrzejczyk odeszła z Arrachionu, zmieniła management."

25 Wrzesień 2016
Szymon Bońkowski: "Joanna Jędrzejczyk odeszła z Arrachionu, zmieniła management."

jedrzejczyk-pas

Wiadomość o zmianie wieloletniego klubu Berkut Arrachion Olsztyn przez Joannę Jędrzejczyk na nowy American Top Team na Florydzie, przebiegła w dość niejasnych okolicznościach, bo osnuta wieloma sprzecznymi informacjami. W pewnym momencie nawet sama zawodniczka zanegowała portalowi MMAnews doniesienia o zmianie klubowych barw, by chwilę później gym ATT umieścił na mediach społecznościowych zdjęcie i powitalną wiadomość w kierunku mistrzyni.
jedrzejczyk-american-top-team

Ostatecznie, głos w sprawie dla sport.egit.pl zabrał Szymon Bońkowski, jeden z dwóch głównych trenerów z Olsztyna, który w rozmowie z MMAnews potwierdził:

Tak naprawdę rozpoczęliśmy już wspólnie z Joanną przygotowania do UFC 205, gdzie byliśmy na 90% pewni, że jej rywalką będzie Karoliną Kowalkiewicz. Z dnia na dzień Joanna postanowiła zakończyć z nami współpracę, pożegnała się i wyjechała do Miami do ATT.

Tym samym jest pewne, że 12 listopada w Nowym Jorku, w narożniku nie zobaczymy Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza. To jednak nie koniec zmian w obozie polskiej mistrzyni:

Od pewnego czasu wiedziałem, że Joanna zakończyła współpracę z managerem z Tiago Okamurą i ma jakiegoś nowego managera z Bliskiego Wschodu.

12 listopada JJ zmierzy się z Karoliną Kowalkiewicz na legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Komentarze

 • vamos

  dziwnie się o tym czyta, Asia mogła by wydać jakieś oświadczenie bo nie smacznie to wygląda, zamiast cieszyć się że Asia goni za swoim rozwojem i podniesieniu kariery level wyżej to my dostajemy info że trener jest w szoku, że dowiedział się ostatni i manager poszedł do zwolnienia a w jego miejsce wskoczył jakiś ciapaty

  • Primo

   Tez mnie zastanawia ta cala sytuacja . Z przykladow w boksie wiem , ze takie zmiany nie za bardzo wychodza zawodnikom na dobre . Przyklad Marco Hucka czy tez Polaka Mateusza Masternaka idealnie to obrazuja . Zmiana managera ok , ale po co zmieniac cos co dziala (forme treningow , sztab ludzi , ktorzy znaja zawodnika i to od strony fizycznej jak i psychicznej itd itd…). Ja rozumiem , ze caly czas trzeba sie rozwijac , ale mozna to robic w formie wyjazdow tymczasowych czy to do Tajlandii czy do Ameryki (to juz bez znaczenia) . Podejrzewam , ze poszlo o to co zawsze , czyli o kase 🙂 . Mam nadzieje , ze nie wplynie to jakos specjalnie na JJ , chociaz reki nie dam sobie uciac.

 • adGUNS

  Na pewno rozumiem Wasze wątpliwości (piszę o powyższych komentarzach) bo sam je mam. Myślę jednak, że trzeba zrozumieć JJ. Za oceanem ma mnóstwo spraw które „musi obsłużyć” więc i trenować tam / mieć trenera na miejscu wydaje się być rozsądne z czysto praktycznego powodu. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK.

 • kamerling

  Dla mnie cała ta sprawa ma jakieś drugie dno, ale dla nas – jest to przedstawione ładnie i oficjalnie. Trzeba byłoby być zawodnikiem Arrachionu, żeby tak szczerze porozmawiać z innymi trenującymi czy samemu zaobserwować to w odpowiednim czasie.