UFC 205: Conor McGregor jednak zawalczy o pas wagi lekkiej z Eddie Alvarezem

27 Wrzesień 2016
UFC 205: Conor McGregor jednak zawalczy o pas wagi lekkiej z Eddie Alvarezem

alvarez-mcgegor-ufc205-poster

Dana White ponownie pozwolił nagiąć własne zasady, bo Conor McGregor nie będzie póki co bronił pasa wagi piórkowej ale w dalszym ciągu go zatrzyma. 12 listopada zmierzy się z mistrzem wagi lekkiej Eddie Alvarezem i spróbuje być pierwszym fighterem, który będzie w posiadaniu tytułów mistrzowskich w dwóch różnych kategoriach.

To miał być ostatni komercyjny wyskok Irlandczyka poza dywizją 145 funtów, do czasu obrony pasa z tymczasowym mistrzem Jose Aldo, któremu rewanż należy się jak przysłowiowemu psu buda. Po wygranym pojedynku nr 2 z Natem Diazem, Conor miał wrócić i bronić tytułu, lub go zwakować. Najwyraźniej pokusa dodatkowych milionów dolarów dla federacji, której nowi właściciele poczynili 4 mld $ inwestycję, była silniejsza od sportowego racjonalizmu.

Szansa zdobycia drugiego pasa wymknęła się McGregorowi w marcu, gdy kontuzjowany Rafael dos Anjos, wycofał się z UFC 196 i pojedynek ostatecznie zakończył się pierwszym pojedynkiem z Diazem w wadze do 170 funtów. Historię porażki i wygranego rewanżu zna już cały świat. Ciekawe co na to drugi z poszkodowanych – Khabib Nurmagomedov, który w zasadzie miał walczyć o pas właśnie z Alvarezem?

Tym samym gala UFC 205 w Nowym Jorku ma już czterech mistrzów na karcie, bo oprócz wspomnianej walki wieczoru, Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z pretendent Karoliną Kowalkiewicz, a Tyron Woodley zostanie przetestowany przez Stephena Thompsona.

Komentarze

  • Adam W.

    Aldo pewnie dostaje białej gorączki

  • Primo

    kasa , kasa , kasa….