UFC 205: Robbie Lawler vs. Donald Cerrone na gali w Nowym Jorku

07 Wrzesień 2016
UFC 205: Robbie Lawler vs. Donald Cerrone na gali w Nowym Jorku

donald-cerrone_ufc

Od czasu nowiny o legalizacji MMA na terenie Nowego Jorku, było praktycznie pewne, że będziemy świadkami karty walk, która zaspokoi zachcianki nawet najwybredniejszego fana. Dzisiaj UFC potwierdziło, że 12 listopada były mistrz w wadze półśredniej Robbie Lawler, zmierzy się z Donaldem Cerrone. Do starcia dojdzie w legendarnej hali Madison Square Garden.

Robbie Lawler wraca do klatki po porażce i utracie pasa na rzecz swojego byłego kolegi klubowego, Tyrona Woodleya. Zaskoczenie było tym większe, mając w pamięci odporność Lawlera na ciosy w pojedynkach z Hendricksem, Conditem, czy Rorym MacDonaldem.

Donald Cerrone po serii 8-u zwycięstw z rzędu zmierzył się z Rafaelem Dos Anjosem o pas w wadze lekkiej. „Kowboj” nie trafił z formą i został odprawiony po nieco ponad minucie pierwszej odsłony. Porażka z Brazylijczykiem spowodowała podjęcie decyzji o zmianie kategorii wagowej na półśrednią. Jak się potem okazało, był to „strzał w dziesiątkę”. Podopieczny Grega Jacksona zanotował trzy zwycięstwa pokonując kolejno: Oliveirę, Cote i ostatnio Ricka Story’ego. Za każdy z pojedynków otrzymał nagrodę za „Występ wieczoru” o równowartości 50 tysięcy dolarów. Jeśli pokonałby Lawlera, to udowodniłby, że jest gotowy na walkę o pas wagi półśredniej z Tyronem Woodleyem.

Swoje zamiary na temat tego pojedynku, zdradził już w niedawnej odsłonie podcastu z Joe Roganem, gdzie uraczony kilkoma piwami, dodał na koniec, żeby oczekiwać ogłoszenia tego pojedynku i oto stało się. Nie możemy się doczekać.

Komentarze

  • Eksporter Zła

    będzie ogień panowie…

  • Eksporter Zła

    będzie ogień panowie…

  • Zawodnik32

    Przeczuwam drugą porażkę z rzędu Lawlera.