UFC 205: Walka Joanna Jędrzejczyk vs. Karolina Kowalkiewicz na gali w Nowym Jorku

23 Wrzesień 2016
UFC 205: Walka Joanna Jędrzejczyk vs. Karolina Kowalkiewicz na gali w Nowym Jorku

ufc-205

Jeszcze kilka lat temu wydawało się to mało prawdopodobne, ale dziś stało się faktem. Podczas listopadowej gali w Nowym Jorku zobaczymy starcie Joanny Jędrzejczyk (12-0) z Karoliną Kowalkiewicz (10-0), gdzie stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w wadze słomkowej UFC. Informacja została potwierdzona przez kierownictwo UFC.

Joanna Jędrzejczyk stanie do czwartej obrony mistrzowskiego trofeum. Po bezapelacyjnym zwycięstwie nad Carlą Esparzą, zwyciężyła kolejno z Jessicą Penne, Valerie Letourneau i ostatnio po raz drugi ze swoją największą rywalką – Claudią Gadelhą. O ile w pierwszym starciu można było mieć wątpliwości co do werdyktu sędziowskiego, to w pojedynku rewanżowym zawodniczka z Olsztyna od początku dyktowała warunki gry i zwyciężyła przez jednogłośną decyzję.

Karolina Kowalkiewicz to była mistrzyni KSW, która do największej organizacji na świecie dostała się dzięki niezwykłej konsekwencji. Po latach panowania na rodzimym podwórku, zdecydowała się wyruszyć za Ocean. Po jednej walce na gali Invicty, związała się z UFC. W debiucie pokonała Randę Markos, później Heather Jo Clark, a w ostatnim występie Rose Namajunas. Zwycięstwo nad byłą pretendentką dało jej prawo walki o pas. Teraz zawodniczka z Łodzi będzie mogła spełnić swoje sportowe marzenie, gdyż już 12 listopada w Nowym Jorku zmierzy się o pas UFC.

Informację na temat pierwszego w historii polsko – polskiego starcia w klatce UFC potwierdziła również Joanna Jędrzejczyk na swoim facebooku:

Korzystaj z chwili bo dałam Ci szansę, szybciej niż się tego spodziewałaś! Przygotuj się na lekcję swojego życia!????????

Komentarze

 • Zawodnik32

  Lipa wstrętna. Krzywuska wymusiła tą walkę. Mam nadzieję, że Aśka zrobi jej #jesienzdupysredniowiecza.

  • Eksporter Zła

   pal pies taki drobnostki, na historycznej gali UFC jeden z main eventów, walka o pas, to pojedynek polsko – polski.

   Na twoich oczach się tworzy historia 🙂

 • vamos

  chyba połamie kciuki za JJ

 • Boruta

  Przykro będzie patrzeć na Karolinę 😐

  • vamos

   a tam