GMC 10: Martin Zawada vs. Andreas Kraniotakes o pas wagi półciężkiej

28 Październik 2016
GMC 10: Martin Zawada vs. Andreas Kraniotakes o pas wagi półciężkiej

gmc10-martin-zawada

Dobre wieści dla fanów Martina Zawady (26-14-1), który oficjalnie wraca do gry na styczniowym GMC 10 w Hamburgu. Jego rywalem będzie doświadczony Andreas Kraniotakes (18-11-1).

Od 2012 śląski King Kong walczy ze średnią jednego pojedynku na rok i mniej więcej na początku przyszłego, wypada właśnie ten moment gdy pora założyć rękawice. Stawką tego pojedynku będzie zwakowany pas mistrzowski GMC w kategorii 93 kilogramy, po tym jak jego były posiadacz Joachim Christensen, przeszedł do UFC. W ostatnim pojedynku Polak przegrał jednogłośną decyzją w debiucie na rosyjskim M-1 Challenge, a więc będzie zmotywowany do działania.

Kraniotakes na pewno będzie miał tego dnia przewagę warunków fizycznych, bo aż 15 cm wzrostu na jego korzyść. Sporym atutem jest również kaliber rywali z jakimi przyszło mu się mierzyć. Mimo tego, Zawada pozostaje optymistycznie nastawiony, bo w rozmowie z MMAnews powiedział:

Rywal jest mocny i jest mistrzem wagi ciężkiej GMC. Walczył z byłymi mistrzami UFC jak Andrei Arlovski czy Tim Sylvia, dlatego jest to dla mnie dobra motywacja oraz spore wyzwanie. To będzie naprawdę mocna walka.

Tagi

Komentarze