Gunnar Nelson kontuzjowany. Mousasi vs. Hall 2 nową walką wieczoru gali UFC w Belfaście

25 Październik 2016
Gunnar Nelson kontuzjowany. Mousasi vs. Hall 2 nową walką wieczoru gali UFC w Belfaście

mousasi-hall2-poster

Listopadowy event w Belfaście przeżywa poważne, acz ciekawe zmiany. Z walki wieczoru wypadł kontuzjowany Gunnar Nelson, który miał zmierzyć się z Dong Hyun Kimem, który teraz wystąpi w innym terminie. Zamiast tego, w ich miejsce federacja powołała Gegarda Mousasiego i Uriah Halla do rewanżowego pojedynku.

Mousasi (40-6-2) zwyciężył pięć z sześciu ostatnich pojedynków i jest na dobrej drodze do otrzymania tytułu pretendenta wagi średniej. Na jego drodze pojawił się utalentowany Hall (12-7), który we wrześniu zeszłego roku, efektownie powstrzymał Ormianina w drugiej rundzie. „Dreamcatcher” postanowił, że mimo świetnej passy, za wszelką cenę pragnie pomścić ten „wypadek przy pracy” i teraz taką szansę otrzymał.

Na nasze oko, UFC dostrzegło ogromny potencjał w Gegardzie, który nie tylko demoluje swoich rywali, ale niedawno postanowił nieco bardziej otworzyć się medialnie, zyskując spory posłuch wśród fanów. Chyba mało kto byłby przeciwny zestawieniu go z Michaelem Bispingiem, jeżeli Mousasi zrewanżuje się Hallowi w Belfaście.

Komentarze