Tatsuya Kawajiri podpisał kontrakt z Rizin FF, chce walczyć z Kronem Gracie na sylwestrowej gali

27 Październik 2016
Tatsuya Kawajiri podpisał kontrakt z Rizin FF, chce walczyć z Kronem Gracie na sylwestrowej gali

tatsuya-kawajiri-rizin

„Crusher” powraca do domu. Na dzisiejszej konferencji prasowej Rizin, japońska federacja ogłosiła, że podpisała kontrakt z Tatsuyą Kawajiri (35-10-2), który jeszcze dwa miesiące temu walczył w UFC.

Z braku dobrych opcji w kraju, Kawajiri podpisał w 2014 umowę z UFC dla której stoczył dotychczas sześć pojedynków, kończąc z wyrównanym bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek. Teraz, za porozumieniem stron kontrakt został rozwiązany, a dzisiaj mogliśmy go zobaczyć na konferencji prasowej:

Kiedy podpisałem z UFC, w Japonii nie było wtedy dużej platformy do walk. Postanowiłem więc samemu rzucić sobie wyzwanie i poszedłem do UFC. Teraz Rizin odradza japońskie MMA. Dziękuję jednocześnie UFC, że puściło mnie na dobrych warunkach, dzięki czemu mogę tutaj teraz siedzieć przed Wami na tej konferencji. Wierzę, że moim obowiązkiem jest przyciągnąć fanów do Rizin i zaprowadzić federację na sam szczyt. Nie proszę o łatwych rywali… Panie Sakakibara, proszę o załatwienie walki z Kronem Gracie.

Legendarny „Crusher” nigdy nie walczył tak dobrze na wyjeździe, jak w rodzimej Japonii. Obecnie ma 38 lat i aż 47 zawodowych pojedynków na koncie.

Komentarze