TFL 10: Michał Oleksiejczuk w obronie mistrzowskiego pasa w starciu z Dawidem Baziakiem

07 Październik 2016
TFL 10: Michał Oleksiejczuk w obronie mistrzowskiego pasa w starciu z Dawidem Baziakiem

oleksiejczuk-baziak-tfl10-foto

Jubileuszowa TFL 10 w Lublinie, doczekała się ogłoszenia najważniejszej walki wieczoru. Fani zgromadzeni 12 listopada w stolicy Lubelszczyzny, zobaczą Michała Oleksiejczuka (9-2) broniącego pas dywizji półciężkiej, w konfrontacji z pretendentem Dawidem Baziakiem (10-7).

Polsko brzmiący rywal, to właśnie jeden z wielu reprezentantów naszego kraju, który trenuje w niemieckim Pyranha MMA, odnowionym klubie Kamili Porczyk o którym sportsmenka mówiła nam w ostatnim wywiadzie. Baziak ma za sobą 9-letnią zawodową karierę w MMA, gdzie zdążył mierzyć się z klasowymi rywalami jak Hans Stringer, Dion Staring czy Stephan Puetz. W 2012 uczestniczył w turnieju na KSW 12, przechodząc pierwszy etap i rezygnując ze starcia z Davidem Olivą z powodu złamanego kciuka. Swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2015, przegrywając przez dyskwalifikację.

W komunikacie prasowym, polski pretendent przekazał:

Jest mi bardzo miło, że zostałem zaproszony do Polski na galę TFL i dostałem szansę walki o pas mistrzowski z Oleksiejczukiem. Dziękuje organizatorom i postaram się odebrać pas Michałowi.

Swojego zaangażowania nie kryje również obecny mistrz Michał Oleksiejczuk, który ma zamiar kontynuować ciąg sześciu zwycięstw z rzędu:

Dawid to najcięższy i najbardziej doświadczony rywal w mojej karierze. Zrobię wszystko, aby pas został na Lubelszczyźnie, a Dawid musiał by mnie zabić żeby mi go odebrać.