TFL 10: Sebastian Kotwica vs Dawid Gabara plus dwie amatorskie walki dodane do rozpiski

21 Październik 2016
TFL 10: Sebastian Kotwica vs Dawid Gabara plus dwie amatorskie walki dodane do rozpiski

kotwica-gabara-plakat-tfl10

Kolejna trójca, a właściwie szóstka zawodników została dodana do karty walk jubileuszowej Thunderstrike Fight League 10 w Lublinie. Na gali nie mogło zabraknąć Sebastiana Kotwicy (5-2), który nie tylko pochodzi z pobliskiego Kraśnika, ale swoją zawodową karierę MMA zaczynał na pierwszej TFL, dokładnie w tej samej hali.

Jego rywalem będzie Dawid Gabara (4-3) z Łodzi, który tego roku nie może zaliczyć do udanych. W maju debiutował w ACB, przegrywając przez TKO w pierwszej rundzie. Najbliższy pojedynek został zakontraktowany w kategorii catchweight na 68 kg. Będzie to jego pierwsza walka pod banderą TFL.

Kotwica powraca po dobrym występie na Słowacji, gdzie wygrał w zaledwie 48 sekund przez nokaut techniczny. Tradycyjnie, możliwość pokazania się przed własną publicznością jest dla niego nie lada atrakcją:

Zapraszam wszystkich swoich kibiców z Kraśnika i Krakowa do Lublina. Walka przed swoją widownią to coś wyjątkowego. Liczę na Wasz doping 12 listopada w Lublinie.

Do rozpiski dodano również dwa pojedynki na zasadach amatorskiego AFC, organizacji córki PLMMA. Na pierwszy rzut Jakub Niewiadomski z GKS Górnika Łęcznej kontra Paweł Sidor z rywalizującego Herkules Łęczna. Starcie z pewnością gwarantuje spore emocje, bo Sidor zapowiada, że jego rywal zapamięta go na bardzo długo. Druga para amatorska to miejscowy Wojciech Żuchnik vs Filip Ostrowski z Armii Dęblin w kategorii 84 kg.

zuchnik-ostrowski-tfl10

niewiadomski-sidor-plakat-tfl10

Komentarze