UFC 204: Stefan Struve zapewnił Danielowi Omielańczukowi pierwszą porażkę przed czasem

09 Październik 2016
UFC 204: Stefan Struve zapewnił Danielowi Omielańczukowi pierwszą porażkę przed czasem

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


To był jeden z tych pojedynków, dzięki którym Daniel Omielańczuk zamierzał zapewnić sobie solidny awans w karierze. Polak podjął się ryzyka, ale ostatecznie walka ze Stefanem Struve zakończyła się poddaniem na korzyść Holendra.

Atak rozpoczął Daniel, posyłając low kicka na udo Stefana. Obaj wdawali się krok po kroku w wymiany, który przybierały na sile wraz z postępem czasu. Polak trafił mocnym podbróbkowym, który wrócił do niego w postaci kopnięcia. Ostatecznie Struve wyczuł, że jego szansa leży w obaleniu i tak też zrobił, zajmując kolejne dominujące pozycje, które przytrzymał do końca.

W rundzie nr 2 Stefan nie zwlekał długo i szybko przeszedł do momentu, którym zakończył poprzednią piątkę. Po judockim obaleniu zauważył szansę duszenia D’arce, które zapiął pewnie i szybko. Daniel nie zamierzał łatwo oddać walki, świetnie kontrując przechadzką po siatce. Stefan Struve był na to jednak zbyt sprytny i po chwili dopiął duszenie, zapewniając Omielańczukowi pierwszą porażkę przed czasem.

Tuż po walce, Holender skomentował:

Nie zrobiłem tego, co miałem zrobić. Przed walką nie rozgrzałem się dobrze i nie moglem się wstrzelić. Daniel jest twardy i nikt go jeszcze nie skończył, aż do teraz. Nie byłem zbyt szybki, więc postanowiłem go obalić. Poczułem poddanie, a duszenie D’arce to jedno z moich ulubionych skończeń. Dajcie mi kogoś z TOP 5 i pozwólcie mi wrócić na szczyt.

Komentarze

 • adGuns

  Szkoda ale brawo za postawę

 • Zawodnik32

  Ciekawe jaki pomysł mają teraz na Daniela. Czy zestawią go z kimś z TOP15 czy dadzą do obicia kogoś z poza TOPu.

 • Zawodnik32

  Ciekawe jaki pomysł mają teraz na Daniela. Czy zestawią go z kimś z TOP15 czy dadzą do obicia kogoś z poza TOPu.

 • Bolo78

  PIerwsza runda wyrownana, prawie mu sie udalo siegnac go bomba szkoda ze ten najebany hormnem wzrostu Holender ma takie BJJ ale nic to Daniel i tak duzo osiagnal dostajac sie do UFC, chociaz troche dziegow wpadnie…

 • vamos

  fajnie to wyglądało myślałem że może nawet ustrzeli holendra ale po przerwie między rundami Daniel już robił wszystko odwrotnie co mu narożnik kazał. Ale fajnie pokazał że jest niebezpieczny w stójce i chyba zrobił postęp w parterze