UFC 207: Dominick Cruz vs. Cody Garbrandt w drugiej walce wieczoru na gali w Las Vegas

25 Październik 2016
UFC 207: Dominick Cruz vs. Cody Garbrandt w drugiej walce wieczoru na gali w Las Vegas

dominick-cruz_champion_ufc

Dominick Cruz (22-1) w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa zmierzy się z Codym Garbrandtem (10-0) Informacja została oficjalnie potwierdzona przez UFC. Do starcia dojdzie 30 grudnia w Las Vegas, a stawką tej drugiej walki wieczoru, będzie mistrzostwo wagi koguciej.

Dominick Cruz jest niepokonany na zawodowym ringu od przeszło 9 lat. Od pamiętnej porażki z Urijahem Faberem, zanotował 13 zwycięstw z rzędu. W międzyczasie został pierwszym mistrzem UFC w wadze koguciej. Przez dwa lata zmagał się również z poważną kontuzją kolana, która nie pozwoliła mu na czynne uprawianie sportu.Amerykanin powrócił na styczniowej gali w Bostonie, gdzie pokonał T.J. Dillashawa odbierając pas wagi koguciej. Dodatkowo wraz ze swoim oponentem otrzymał nagrodę za „Walkę wieczoru”. W kolejnym występie pokonał Urijaha Fabera, zwyciężając tzw. „rubber match” czyli starcie numer trzy.

Cody Garbrandt zadebiutował w UFC w styczniu 2015 roku. Od tego czasu stoczył już pięć pojedynków, z czego cztery z nich rozstrzygnął przed czasem. W maju znokautował Thomasa Almeidę i otrzymał bonus za „Występ wieczoru”. W ostatnim występie zastopował w niespełna 50 sekund weterana UFC oraz pretendenta do pasa nieistniejącej organizacji WEC, Takeyę Mizugakiego.

Komentarze